Ministru prezidents
Foto: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 11. augustā, pēc tikšanās ar valdību veidojošiem politiskiem spēkiem “Nacionālā apvienība” un “Apvienotais saraksts” informēja, ka partneri ir noraidījuši viņa piedāvājumu padarīt valdības darbu dinamiskāku un vienoties par jau līdz gada beigām veicamajiem darbiem, kā arī nozaru atbildību maiņu, tādēļ jau piektdien uzsākts darbs pie jauna valdības modeļa veidošanas.

Latvijas cilvēkiem ir vajadzīga valdība, kas kopīgi strādā sabiedrības labklājībai un ekonomikas izaugsmei, tādēļ “Jaunā vienotība” manā vadībā uzsāk darbu pie alternatīva valdības modeļa veidošanas, uzrunājot Saeimā pārstāvētos politiskos spēkus – “Zaļo un zemnieku savienību”, “Progresīvos”, kā arī “Nacionālo apvienību” un “Apvienoto sarakstu”,” uzsver K. Kariņš.

Ministru prezidents pauž, ka, lai valdība varētu īstenot izvirzītos mērķus ekonomikas transformācijai un sabiedrības labklājības vairošanai, tai nepieciešams plašs atbalsts gan Saeimā, gan koalīcijā. Tādēļ Ministru prezidents kopš Valsts prezidenta vēlēšanām maijā ir iestājies par valdības paplašināšanu. Tomēr pašreizējie valdību veidojošie partneri, “Nacionālā apvienība” un “Apvienotais saraksts” to neatbalsta un bloķē centienus paplašināt valdību.

Latvija ir izdevusies valsts, tā attīstās. Mēs dzīvojam brīvībā un varam paši veidot savu nākotni. Tas, ka šobrīd valdības darbā ir nelieli cinīši, kam ejam pāri, nav nekas ārkārtējs – tā notiek daudzās demokrātijās, arī mūsējā. Es darīšu visu, lai mēs tam ātrāk tiktu pāri un darbs neapstātos. Šodien beidzot ir skaidrība no esošajiem partneriem – viņi nepiekrīt manam piedāvājumam. Paldies par kopā paveikto! Es šobrīd pievērsīšu visu savu laiku un enerģiju, meklējot iespējas veidot citu, alternatīvu valdību,” uzsver Ministru prezidents.

Atbilstoši Satversmei Valsts prezidentam ir ekskluzīvas tiesības aicināt Ministru prezidentu veidot valdību, kuru apstiprina Saeima. Vienlaikus tas neliedz Ministru prezidentam konsultēties ar politiskiem spēkiem par jauna valdības modeļa izveidi.

11.08.2023. Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa preses konference pēc tiekšanās ar koalīcijas partneriem Apvienoto Sarakstu un Nacionālo apvienību.
11.08.2023. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tiekas ar koalīcijas partneriem Apvienoto Sarakstu un Nacionālo apvienību.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš