Atbalsts Ukrainai Ministru prezidents
K. Kariņš un M.Moraveckis Varšavā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 15. martā, Varšavā, Polijā, tikās ar Polijas premjerministru Mateušu Moravecki (Mateusz Morawiecki), lai pārrunātu atbalsta turpināšanu Ukrainai, reģiona drošības jautājumus, kā arī sadarbību ekonomikas un enerģētikas jomās.

Ministru prezidents sarunā ar Polijas premjerministru uzsvēra abu valstu ciešo sadarbību - Latvijai un Polijai ir kopīgs redzējums par reģiona drošības izaicinājumiem. “Esam cieši sabiedrotie un partneri, atbalstot Ukrainu tās cīņā pret Krievijas agresiju un stiprinot mūsu reģiona drošību,” uzsvēra K. Kariņš.

Latvijas un Polijas valdību vadītāji pārrunāja nepieciešamo atbalstu, tostarp munīcijas piegādes, Ukrainai, kura turpina cīņu pret tās teritorijā iebrukušo Krievijas armiju.

K. Kariņš ar M. Moravecki pārrunāja arī jautājumus saistībā ar Ukrainas centieniem pievienoties ES un NATO. Ministru prezidents uzsvēra, ka, neskatoties uz karadarbības turpināšanos, ES šogad ir jāuzsāk iestāšanās sarunas ar Ukrainu, lai veicinātu nepieciešamās reformas eirointegrācijai un skaidri apliecinātu Ukrainas piederību Eiropas valstu saimei. Tāpat nepieciešams domāt par nākotni, pēc kara, tādēļ, pēc Ministru prezidenta teiktā, ir jāsaglabā NATO atvērto durvju politika, dodot iespēju, Ukrainai pievienoties, kad to ļaus ārējie apstākļi.

15.03.2023. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš Varšavā tiekas ar Polijas premjerministru Mateušu Moravecki.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tiekas ar Polijas premjerministru Mateušu Moravecki

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv