Ministru prezidents Krišjānis Kariņšun  Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 24. maijā, tiekoties ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Robertu Metsolu (Roberta Metsola), pārrunāja Eiropas Savienības (ES) turpmāku atbalstu Ukrainai, tostarp ES iestāšanās sarunu uzsākšanu ar Ukrainu, un Krievijas saukšanu pie atbildības par pastrādātajiem kara noziegumiem Ukrainā. Eiropas Parlamenta apmeklējuma laikā Ministru prezidents arī tikās ar Eiropas Tautas partijas (ETP) prezidentu Manfrēdu Vēberu (Manfred Weber) un ETP deputātiem.

Ministru prezidents, tiekoties ar R. Metsolu, uzsvēra Eiropas Parlamenta priekšsēdētājas personīgo lomu nelokāma atbalsta paušanā Ukrainā, norādot, ka, neskatoties uz pavērsieniem Krievijas īstenotajā karā pret Ukrainu, Eiropai ir jābūt gatavai atbalstīt Ukrainu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

K. Kariņš pauda, ka viens no būtiskiem veidiem, kā atbalstīt Ukrainu, ir palīdzot īstenot reformas, kas sekmēs tās tuvināšanos ES. Pēc Ministru prezidenta teiktā, vēlams, lai līdz šī gada beigām tiktu atvērtas ES iestāšanās sarunas ar Ukrainu.

Ministru prezidents tikšanās laikā ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju arī uzsvēra nepieciešamību saukt Krieviju un tās amatpersonas pie atbildības par pastrādātajiem kara noziegumiem Ukrainā. Tāpat K. Kariņš pauda nepieciešamību turpināt pastiprināt sankciju režīmu pret Krieviju, kur šobrīd viens no būtiskākajiem elementiem ir nepieciešamība ES līmenī izskaust mēģinājumus apiet ieviestās sankcijas.

Vizītes laikā Ministru prezidents tikās arī ar Eiropas Parlamentā pārstāvētās Eiropas Tautas partijas (ETP) prezidentu Manfrēdu Vēberu un ETP deputātiem. Tikšanās laikā K. Kariņš ar ETP deputātiem pārrunāja turpmāka atbalsta sniegšanu Ukrainai, Lukašenkas režīma radīto migrācijas apdraudējumu un Eiropas zaļā kursa īstenošanu.

Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvija atbalsta Eiropas zaļā kursa īstenošanu, bet tā mērķiem jābūt proporcionāliem un sasniedzamiem. Pēc Latvijas domām, gan Dabas atjaunošanas likuma priekšlikumos, gan Regulā par augu aizsardzības līdzekļu ilgtspējīgu lietošanu ir iekļauti tādi nacionālie mērķi, kas nav ne proporcionāli, ne sabalansēti, un pret tiem turpinās iebilst.

24.05.2023. Ministru prezidenta darba vizīte Briselē
Datums 24. maijs, 2023
LaiksVisu dienu
Atrašanās vietaBrisele

Darba vizīte Beļģijā, Briselē

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš dodas darba vizītē uz Beļģiju, Briseli, kur tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu …

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv