Līdzdalība Valsts kanceleja
"Valsts māja" festivālā LAMPA

Iesildot Valsts kancelejas pasākumu programmu Sarunu festivālam LAMPA, ceturtdien, 25. maijā, ikviens interesents aicināts tiešsaistē pieslēgties diskusijām par trīs Valsts kancelejas telts jeb “Valsts mājas” tēmām, kopā domājot par valsts attīstību – drošība, ekonomikas transformācija, enerģētika un vide.

Trīs kodolīgu diskusiju cikls pieskarsies katrai no tēmām. Drošības jomā analizēs cilvēku drošību digitālās frontes ierakumos. Enerģētikas un vides jomā būs saruna par dzīvi energoneatkarībā. Savukārt ekonomikas transformācijas procesā lielai daļai sabiedrības nāksies pielāgoties arvien jaunu prasmju vajadzībām, tāpēc saruna būs par to, kas nākotnē būs ienesīga karjera. Visas trīs diskusijas būs iespējams vērot Facebook. Diskusijās varēs piedalīties arī skatītāji, jautājot vai paužot viedokli diskusijas tērzētavā.

Cik labi institūcijas un sabiedrība spēj kopīgi pretoties naidīgiem vēstījumiem un manipulācijām informatīvajā telpā, kā arī reāliem kiberuzbrukumiem? Par to plkst. 10.00–10.45 diskusijā Ierakumi digitālajā frontē jeb cik viegli tevi “uzlauzt”sarunāsies “Possible.lv” IT drošības eksperts un vadošais pētnieks Kirils Solovjovs, CERT.LV kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis, Datu valsts inspekcijas Prevencijas nodaļas vadītāja Olga Graudiņa un “Squalio” kiberdrošības virziena vadītājs Jānis Giniborgs.

Plkst. 11.00–11.45 sarunā Enerģētika un vide. Vai off-grid dzīve ir iespējama? Off Grid atpūtas vietas “Briežu stacija” dibinātājs Māris Skujiņš, “Light House” valdes priekšsēdētājs Vīgants Lesausks, energokompānijas “Enefit” valdes loceklis Rihards Kotlers un Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta vecākais ekonomists Normunds Ozols spriedīs, vai ir iespējama dzīve bez pieslēguma tādiem publiskajiem ārējiem tīkliem kā elektrotīkls, vai dzīve energoneatkarībā nozīmē arī atteikšanos no komforta un cik maksā šāda izvēle.

Savukārt trešās diskusijas tēma plkst. 12.00–12.45 būs Kam man būt? Nākotnes pelnošākās profesijas Latvijā. Cik gatava Latvijas uzņēmējdarbība ir pārdzimt jaunā kvalitātē, kādi ir valsts pārvaldes vienotie pakalpojumu un valsts budžeta loma jaunas uzņēmējdarbības vides veidošanā un kādas prasmes būs vajadzīgas nākotnē – to pārrunās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Lapiņš, “Swedbank” Akadēmijas Latvijā vadītāja Iveta Nelsone, Latvijas Universitātes profesors, Eksperimentālās fizikas katedras un Lāzeru centra vadītājs Mārcis Auziņš un “Riga TechGirls” valdes locekle, “Startup Wise Guys” programmu vadītāja Diāna Butina.

Valsts kancelejas telts “Valsts māja” (Nr.36) sarunu festivālā LAMPA 9. un 10. jūnijā atradīsies Cēsu pils parkā. Divu dienu programmas ietvaros drošības tēmā notiks sarunas par spēcīgu sabiedrību un tās noturību pret provokācijām un manipulācijām. Ekonomikas transformācijas tēmā būs iespēja runāt par prasmēm, kuras Latvijas cilvēkiem būs vajadzīgas, un globāliem nākotnes izaicinājumiem, kas būs aktuāli visai Eiropas Savienībai. Domājot par enerģētiku un vidi, tiks analizētas iespējas Latvijai un pat atsevišķām kopienām būt pašpietiekamām, apzinoties, ka jāveido un jāuztur līdzsvars starp cilvēkiem un vidi.

Sarunu festivāls LAMPA norisināsies 9. un 10. jūnijā Cēsu pils parkā, un ieeja tajā ir bez maksas. 

Reinis Grāvītis

Vadītājas vietnieks
Reinis.Gravitis [at] mk.gov.lv