Ministru kabinets
Sociālie partneri atbalsta nodokļu reformas virzību

Valdības sociālie partneri – Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) – ir pauduši viennozīmīgu atbalstu nodokļu reformas tiesību aktu virzīšanai Saeimā vienotā paketē.

Atbalsts pausts LDDK un LBAS pārstāvjiem otrdien, 11. jūlijā, tiekoties ar Ministru prezidentu Māri Kučinski.

LBAS prezidents Egils Baldzēns uzsvēra, ka, izstrādājot nodokļu reformu, ir nonākts pie rezultāta, kas ņem vērā visu pušu intereses. “Svarīgi ir tas, ka, strādājot aptuveni gadu, ir nonākts nevis pie kompromisa, bet gan pie kopsaucēja, ņemot vērā līdzsvarotas visu pušu intereses. Turklāt nodokļu reformas modelis būtiski risina problēmas veselības aprūpes sistēmā,” sacīja E. Baldzēns.

Tikšanās reizē piedalījās arī LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs, norādot, ka ir svarīgi sasaistīt nodokļu nomaksu ar veselības pakalpojumu pieejamību un finansējumu, izstrādāt Veselības finansēšanas likumu, kā arī intensificēt cīņu ar ēnu ekonomiku. “Lai nodrošinātu kvalitatīvu un ilgtspējīgu veselības aprūpes nozares finansēšanas reformu, sociālie partneri aicina arī turpmāk izmantot trīspusējās sadarbības formātu, tas ir, Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Budžeta un nodokļu politikas apakšpadomes un Veselības aprūpes nozares apakšpadomes pilnvērtīgu, regulāru iesaisti atbildīgu lēmumu sagatavošanā,” tā V. Gavrilovs.

Visas puses bija vienisprātis, ka minimālā alga Latvijā ir palielināma līdz 430 eiro, nosakot, ka tā netiek mainīta turpmākos trīs gadus.

M. Kučinskis akcentē, ka augstu novērtēju sociālo partneru – LDDK un LBAS – ieguldīto darbu, izstrādājot jauno nodokļu reformu. “Visas puses demonstrēja sociāli atbildīgu pieeju, kas ļāvis nonākt pie rezultāta, kas vērsts uz nevienlīdzības mazināšanu, kā arī ekonomikas izaugsmi turpmākajos gados,” tā M. Kučinskis.

Ar nodokļu reformu saistītas normas tiek skatītas Ministru kabineta sēdēs 4. jūlijā un 11. jūlijā. Plānots, ka Ministru kabinetā apstiprinātie tiesību akti tiks izskatīti Saeimā līdz 21. jūlijam.

 

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālrunis: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv