6. novembrī notika liela konference, ko organizēja Valsts kanceleja.

Tur bija vairāk nekā 350 komunikācijas speciālisti no valsts un pašvaldībām.

Konferences nosaukums bija “Stratēģiskā komunikācija drošākai rītdienai 2025”.

Eksperti no Latvijas un citām valstīm runāja par to, kā komunikācija var palīdzēt veidot uzticēšanos un stiprināt sabiedrību.

Valsts kancelejas direktors Raivis Kronbergs teica, ka komunikācija ir svarīgs darbs, kas prasa atbildību un sadarbību.

Konferences galvenais vēstījums bija, ka drošība nākotnē sākas ar uzticēšanos un dialogu. Uzticēšanās ir svarīga valsts drošībai, un tā jāveido jau pirms krīzes.

Ziemeļvalstu pieredze rāda, ka atklātība un kopīga atbildība palīdz sabiedrībai būt stiprai. Eksperti no Zviedrijas, Somijas un Norvēģijas teica, ka drošība ir katra cilvēka atbildība, un uzticēšanos var stiprināt tikai ar atklātu komunikāciju.

Dalībnieki uzskatīja, ka komunikatori ir tilts starp politiku un sabiedrību.

Mūsdienu pasaulē uzticēšanās ir izaicinājums.

Britu eksperte Emma Tērnere teica, ka uzticību veido kompetence un godīgums.

Uzticība ir par darbiem, nevis vārdiem.

Valsts iestādes var iegūt sabiedrības atbalstu, ja strādā caurspīdīgi. Ieva Morica teica, ka mums jāprot sarunāties un saprast citu viedokļus.

Dr. Agnese Cimdiņa runāja par cilvēku dažādību, bet Dr. Andris Saulītis par to, kam cilvēki uzticas.

Atšķirīgi viedokļi nav šķērslis, ja mācāmies sarunāties.

Eksperti runāja par mākslīgā intelekta iespējām un riskiem. MI jāizmanto atbildīgi, sargājot datus.

Nākotnē kritiskā domāšana būs svarīga.

Konferences noslēgumā dalībnieki teica, ka uzticēšanās un dialogs ir svarīgi.

Konferencē pasniedza balvas komunikācijas projektu konkursā.

Valsts policija uzvarēja kategorijās “Humors” un “Krīze”. Liepājas pašvaldība uzvarēja kategorijā “Valstiskums”.

Īpašu balvu saņēma Valsts probācijas dienests. Latvijas Asociācija sabiedrisko attiecību profesionāļiem pasniedza balvu Liepājas pašvaldībai.

Saistītas tēmas

Aktualitātes:
Valsts kanceleja