Covid-19 Ministru kabinets

Otrdien, 18. maijā, valdība apstiprināja vairākas priekšrocības vakcinētiem cilvēkiem. Personām, kas ir pilnībā vakcinētas, ir zemāks risks pārnēsāt Covid-19 infekciju un piedzīvot smagu slimības gaitu. Tāpēc, pieaugot vakcinācijas aptverei, pamazām ir iespējams šiem cilvēkiem mazināt nosacījumus distances ievērošanā un individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanā.

Atvieglojumi vakcinētiem cilvēkiem

Turpmāk cilvēki, kuriem ir pabeigta vakcinācija vai kuri ir pārslimojuši Covid-19, darba telpās un sanāksmēs, atrodoties vienā telpā, varēs nelietot mutes un deguna aizsegus kā arī neievērot divu metru distanci. Šāda kārtība attieksies tikai uz pastāvīgiem kolektīviem, piemēram, darba kolektīviem, amatiermākslas kolektīviem vai sporta komandām, nepārsniedzot 20 cilvēku skaitu.

Lielākas grupas formālajā izglītībā

Lai veicinātu bērnu un jauniešu iesaisti organizētās aktivitātēs ārpus telpām, valdība lēma palielināt vienā grupā pieļaujamo cilvēku skaitu. Turpmāk izglītības procesā formālajā un neformālajā izglītībā, darbā ar jaunatni, kā arī sporta treniņu norisē klātienē ārpus telpām vienā grupā varēs darboties līdz 20 cilvēkiem līdzšinējo 10 vietā.

Iespēja raidījumos nevilkt masku

Ministru kabinets atbalstīja arī grozījumus noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai attiecībā uz mediju darbu, nosakot gadījumus, kad raidījumu dalībnieki varēs nelietot mutes un deguna aizsegus. Turpmāk arī par 15 minūtēm ilgākos raidījumos tā vadītāji un dalībnieki varēs nelietot mutes un deguna aizsegu, ja būs vakcinēti pret Covid-19 vai pēdējo 72 stundu laikā pirms raidījuma būs veikts negatīvs Covid-19 tests, vai Covid -19 antigēna noteikšanas tests.

Izmaiņas tirdzniecības centru darbībā

Ministru kabinets precizēja nosacījumus tirdzniecības centru darbībai. Tirdzniecības centros, kuru kopējā tirdzniecības platība ir virs 7000 kvadrātmetriem, klātienes darbu varēs atsākt veikali ar atsevišķu ārēju ieeju, neveidojot apmeklētāju plūsmu caur tirdzniecības centra koplietošanas telpām.

Ministru kabineta sēdē otrdien, 18. maijā, apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" 19.05.2021. publicēti Latvijas Vēstnesī un stāsies spēkā 20.05.2020. 

Datums 18. maijs, 2021
Laiks10.00
Atrašanās vietaattālināti

Ministru kabineta sēde

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vada Ministru kabineta sēdi (attālinātajā režīmā). Mediju iespējas: preses konference pēc…

Mētra Aržanovska

Konsultante
metra.arzanovska [at] mk.gov.lv