Covid-19 Ministru kabinets Valsts kanceleja
ilustratīvs attēls: pārvaldības shēma; avots: Valsts kanceleja

Lai Latvijas iedzīvotāji, uzņēmēji un valsts pārvalde kopā sekmīgi uzveiktu Covid-19 pandēmiju, ir nepieciešama vienota izpratne un saskaņota rīcība. Tāpēc Ministru kabinetā otrdien, 9. februārī, tika apstiprināta stratēģija Covid-19 izplatības samazināšanai un sabiedrības veselības saglabāšanai, līdz būsim uzveikuši vīrusa kontroli pār mūsu ikdienu. Stratēģija apvieno līdz šim gūtās mācības, aizsāktos darbus un apvieno resursus, lai ne tikai pārvarētu šo krīzi, bet, lai mēs visi pēc tās būtu stiprāki.

Covid-19 izplatības pārvaldības stratēģija ir izstrādāta, cieši sadarbojoties ar sociālajiem partneriem, zinātniekiem, veselības, ekonomikas finanšu un citu jomu ekspertiem, kā arī pašvaldību pārstāvjiem. Stratēģijas mērķis ir strauji samazināt pieaugošo saslimstību Latvijā. Stratēģijas centrā ir cilvēka drošība. Svarīgi, ka paredzēts turpmāk uzturēt pieejamu veselības aprūpi, kvalitatīvu izglītību, pietiekamus ienākumus, sociālo drošību un citus nozīmīgus pakalpojumus.

Covid-19 ilgtermiņa pārvaldības stratēģijā noteikti trīs rezultatīvie rādītāji:

  • Veselības jomā ir mērķis samazināt 14 dienu kopējo jauno Covid-19 inficēšanās gadījumu skaitu uz 100000 iedzīvotāju līdz 20.
  • Ekonomikas jomā plānots nodrošināt 2021. gada iekšzemes kopprodukta izaugsmi vismaz 3,6% apmērā.
  • Sociālās drošības jomā paredzēts nepieļaut bezdarba līmeņa pieaugumu virs 10%.

Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupa Ministru prezidenta vadībā apvienos kopīgā diskusijā gan politiskos spēkus, gan likumdevēju, gan sociālos partnerus, NVO pārstāvjus un arī zinātniekus. Pirmā Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sanāksme notiks 10. februārī plkst. 14.00.

Darbu turpinās arī līdz šim strādājušās trīs Covid-19 pārvaldībā nozīmīgas grupas. Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupa Valsts kancelejas direktora vadībā nodrošina institūciju savstarpējo sadarbību, reaģējot uz epidemioloģiskās situācijas izmaiņām.

Ekonomikas jomā uzņēmēju atbalstam darbu turpina Vadības grupa Covid-19 radīto ekonomisko seku novēršanai finanšu ministra vadībā.

Nesen izveidotais Vakcinācijas projekta birojs rūpējas par kopējo mērķi – nodrošināt plašu un efektīvu Latvijas iedzīvotāju vakcinācijas procesu, tiecoties uz kolektīvu Covid-19 imunitāti.  

Datums 9. februāris, 2021
Laiks10.00–17.00
Atrašanās vietaattālināti

Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēde

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vada Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdi (attālinātajā režīmā). Mediju…

Reinis Grāvītis

Vadītājas vietnieks
Reinis.Gravitis [at] mk.gov.lv