Ministru kabinets
M. Kučinskis: Latvijai un Japānai ir liels ekonomiskās sadarbības potenciāls

Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 13.janvārī, Rīgā tikās ar Japānas premjerministru Šindzo Abi (Shinzo Abe). 

Attēls

Tikšanās laikā M.Kučinskis norādīja, ka Latvija ir stabils un drošs Japānas sadarbības partneris, kā arī pauda gandarījumu par Japānas iniciatīvu veicināt sadarbību aizsardzības jomā.

Japāna ir otrs lielākais Latvijas un Eiropas Savienības tirdzniecības partneris Āzijā. Pozitīvu kontekstu mūsu tirdzniecības pieaugumam dod decembrī noslēgtās Eiropas Savienības un Japānas sarunas par Ekonomisko partnerattiecību nolīgumu.

Sarunas laikā tika pārrunātas plašākas Latvijas, Baltijas valstu un Japānas sadarbības dialoga iespējas, tajā skaitā informācijas tehnoloģiju, transporta un loģistikas, medicīnas un citās jomās. Japānas premjerministru vizītē pavada vairāku Japānas biznesa korporāciju pārstāvji.

Vizītes ietvaros notiek Latvijas – Japānas Ekonomikas apaļais galds. Šīs valsts uzņēmējiem ir iespējas iepazīties ar Latvijas redzējumu digitālās savienojamības jomā un Datos balstītas nācijas konceptu.

“Esmu pārliecināts, ka Latvijai ir visi priekšnoteikumi, lai kļūtu par Ziemeļeiropas inovācijas aktivitāšu “magnētu”. Jau sarunās Tokijā saskatījām kopējus izaugsmes izaicinājumus un iespējas. Saprotot Japānas attīstības stratēģijas izaicinājumus, redzu Latvijas un Japānas zinātnes un industrijas sadarbības potenciālu. Latvijai un Japānai ir liels ekonomiskās sadarbības potenciāls, it īpaši tādās jomās kā IKT, inovācijas, tūrisms, transports un loģistika” sacīja M. Kučinskis.

Ministru prezidents arī apliecināja, ka Latvija piedāvā stabilu un drošu vietu investīcijām, par ko jau pārliecinājušies japāņu uzņēmēji, kas darbojas Rīgas ostā.

Ar Japānas premjerministru tika pārrunāti arī abām valstīm aktuālie drošības politikas, tostarp kiberdrošības jautājumi. Tāpat abām pusēm ir līdzīga izpratne par Ziemeļkoreju. M. Kučinskis un Š. Abe ir vienisprātis, ka ir jāaktivizē centieni normalizēt saspringto situāciju Korejas pussalā.

Š. Abes vizīte Latvijā notiek mēnesi pēc abu valstu valdību vadītāju tikšanās Tokijā pagājušā gada decembrī. Japānas premjers ir pirmais oficiālais viesis Latvijas simtgades gadā.

Japānas vizītes laikā notika arī Ministru prezidentu kundžu tikšanās. Japānas Ministru prezidenta kundze Akje Abe (Akie Abe) un Latvijas Ministru prezidenta kundze Laine Kučinska apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur apskatīja Bērnu literatūras centru un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves lasītavā esošo Dainu skapi. Japānas ministru prezidenta kundze Akje Abe apmeklēja RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā un viesojās Dizaina fabrikā – prototipēšanas centrā, kur zinātne satiekas ar uzņēmējdarbību un top jaunu produktu prototipi. Japānas premjerministra kundze tikās ar RTU zinātņu prorektoru akadēmiķi Tāli Juhnu, rektora vietnieku Igoru Tipānu. RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes profesors Agris Ņikitenko premjera kundzei demonstrēja RTU zinātnieku radīto mācību līdzekli bērniem — robotu-konstruktoru Sumo Boy, ko darbībā demonstrēja RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni — Robotikas kluba dalībnieki. Tāpat vizītes ietvaros tika apskatīts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

Preses konferences VIDEO.

Ziedu nolikšanas pie Brīvības pieminekļa FOTO.

Informāciju sagatavoja:
Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv