Veselības ministrija
Lielbritānijas pilsoņi Latvijā pēc “Brexit” varēs saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus

Šodien, 12. februārī, Ministru kabinets apstiprināja Veselības ministrijas sagatavotos grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā. Tie paredz, ka arī pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb Brexit, tās pilsoņi Latvijā varēs saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. 

Lai Lielbritānijas pilsoņiem, kuri likumīgi uzturējušies Latvijā līdz 2019.gada 29.martam sakarā ar nodarbinātību vai kā pašnodarbināta persona, tiktu nodrošināti iespējami labvēlīgāki nosacījumi, veikti grozījumi likumā, paredzot, ka vēl līdz 2020.gada 31.decembrim šie Lielbritānijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi varēs saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Šobrīd Veselības aprūpes finansēšanas likums dod tiesības ES pilsonim, kurš Latvijā strādā vai ir pašnodarbināta persona, kā arī viņa ģimenes locekļiem saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Šī kārtība attiecībā uz Lielbritāniju saglabātos līdz 2019.gada 29.martam – brīdim, kad Lielbritānija izstāsies no ES. Pēc šī datuma tiesības uz Latvijas valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem būtu bijušas tikai nodarbinātajai personai, bet ne tās ģimenes locekļiem. Līdz ar to bija nepieciešamas izmaiņas likumā.

Likuma grozījumi vēl jāapstiprina Saeimā.

Anna Strapcāne
Veselības ministrijas preses sekretāre 
tālrunis: 67876106; 20388356
e-pasts: anna.strapcane@vm.gov.lv