Ministru prezidents
Baltijas Ministru padome

Piektdien, 9. decembrī, Ministru kabinetā notiks Baltijas Ministru padomes Premjerministru sanāksme, kurā piedalīsies Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) un Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė).

Tikšanās laikā Baltijas premjerministri pārrunās turpmāko atbalstu Ukrainai gan starptautiskajās organizācijās, gan divpusējo palīdzību, gan arī Ukrainas bēgļu uzņemšanu. Tāpat līderi spriedīs par Krievijas saukšanu pie atbildības un nākamo Eiropas Savienības sankciju izstrādi. Līderi turpinās darbu pie NATO klātbūtnes pastiprināšanas mūsu reģionā, īpašu uzmanību pievēršot NATO Madrides samita lēmumu ieviešanai. Darba kārtībā būs arī reģionālās sadarbības jautājumi enerģētikā un Rail Baltica projekta ieviešana.

Baltijas Ministru padome (BMP) ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību sadarbības institūcija, un tā ir izveidota 1994. gada 13. jūnijā. Baltijas Ministru padomes augstākā lēmējinstance ir valdības vadītāju tikšanās, kas notiek vismaz vienreiz gadā. Šogad Latvija ir prezidējošā valsts šajā formātā, iepriekšējā reize bija 2019.gadā.

Mediju ievērībai!

Lai apmeklētu mediju programmā norādītos pasākumus, nepieciešama obligāta speciālā akreditācija katram medija pārstāvim.

Akreditācijas forma jāaizpilda un jāiesniedz līdz 2022. gada 7. decembra plkst. 12.00. Pēc noteiktā termiņa saņemtie akreditācijas pieteikumi netiks apstrādāti.

Akreditētajiem mediju pārstāvjiem jāievēro lietišķa apģērba etiķete, piedaloties klātienes mediju iespējās. Mediju programma:

 • Plkst. 8.45 Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, Igaunijas premjerministres Kajas Kallasas un Lietuvas premjerministres Ingrīdas Šimonītes kopīgs foto Ministru kabinetā (foto un video iespēja, POOL 1).
  • Ierašanās līdz plkst. 8.20, Ministru kabinets, 1. stāva vestibils, Brīvības bulvāris 36.
  • Apmeklējot Pool 1, nav iespējams apmeklēt Pool 2.
 • Plkst. 8.55 Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, Igaunijas premjerministres Kajas Kallasas un Lietuvas premjerministres Ingrīdas Šimonītes tikšanās sākums (foto un video iespēja, POOL 2).
  • Ierašanās līdz plkst.8.20, Ministru kabinets, Zaļā zāle, 2.stāvs.
  • Apmeklējot Pool 2, nav iespējams apmeklēt Pool 1.
 • Plkst. 11.30 Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, Igaunijas premjerministres Kajas Kallasas un Lietuvas premjerministres Ingrīdas Šimonītes preses konference (jautājumi, foto un video, klātienē un attālināti).
  • Ierašanās Preses konferenču zālē, Ministru kabineta 3. stāvā vai pieslēgšanās attālināti platformā “Zoom” līdz plkst. 11.00.
  • Preses konferencei tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu, igauņu un lietuviešu valodās.
  • Saite uz virtuālo preses konferences telpu tiks nosūtīta akreditētiem mediju pārstāvjiem.

Zane Berķe

Vadītājas vietniece
zane.berke [at] mk.gov.lv