Valsts kanceleja
Bērni skolā

Pāridarījumu un ņirgāšanās jeb bulinga izplatība Latvijas skolu vidē ir izteikti augsta – visaugstākā starp Eiropas Savienības valstīm, liecina OECD dati. 35 % skolēnu atzīst, ka vismaz pāris reizes mēnesī ir cietuši no vardarbības skolā.

Ir pierādīts, ka bērni un pusaudži, kuri cietuši no bulinga, daudz biežāk piedzīvo dažādus psihiskās veselības traucējumus. Pētījumos konstatēts, ka bulings veicina priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu – Latvijas skolās, salīdzinot ar citām valstīm, ir viens no augstākajiem neattaisnoto kavējumu rādītājiem.

Latvijā ir vairākas programmas bulinga mazināšanai, tomēr līdz šim atbalsts skolēniem ir bijis fragmentārs un sadrumstalots. Piedāvājot vienotu rīcības plānu, lai mazinātu un novērstu pāridarījumu izplatību, Valsts kanceleja sadarbībā ar Bērnu un pusaudžu resursu centru, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociāciju, Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Universitāti uzsāk programmas “KiVa” ieviešanu Latvijas skolās. “KiVa” ir starptautiska profilakses programma vienaudžu pāridarījumu izplatības mazināšanai, kas veiksmīgi tiek īstenota vairāk nekā 20 valstīs.

Aicinām mediju pārstāvjus uz programmas “KiVa” atklāšanu Latvijā 10. martā plkst. 11.30 Valsts kancelejā (Brīvības bulvārī 36).

Atklāšanās pasākumā piedalīsies:

  • izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša;
  • programmas “KiVa” autore, Turku Universitātes psiholoģijas profesore Kristīna Salmivalli (Christina Salmivalli);
  • Valsts kancelejas Pārresoru koordinācijas departamenta konsultante un Agrīnā preventīvā atbalsta sistēmas bērniem ieviešanas darbu vadītāja Sigita Sniķere.

Mediju iespējas:

  • Dalība atklāšanas pasākumā, kas norisināsies Valsts kancelejā, ēkas 1. stāva foajē plkst. 11.30-12.15.
  • Īsu interviju iespēja 1. stāva foajē plkst. 12.15-12.30.
  • Padziļinātas intereses gadījumā – iespēja piedalīties arī diskusijā un programmas detalizētākā prezentācijā un diskusijā Valsts kancelejas bibliotēkā (ēkas 4. stāvā) plkst. 12.30-13.30.