Cilvēki sarunājas pie datora katrs savā galda pusē

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra atlases komisija nolēmusi uz konkursa trešo kārtu izvirzīt divus pretendentus.

Konkursa otrajā kārtā pretendenti atlases komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un prezentēja stratēģisko redzējumu par Izglītības un zinātnes ministrijas attīstību, kā arī izglītības, zinātnes, sporta, jaunatnes un valsts valodas politikas vidēja un ilgtermiņa prioritātēm un attīstību.

Uz konkursa trešo kārtu izvirzītie pretendenti tiks vērtēti, pārbaudot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komandas vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, pārmaiņu vadīšanu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Valsts administrācijas skolas direktore Agita Kalviņa, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela. Tāpat pretendentu vērtēšanā piesaistīti neatkarīgie novērotāji: Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.  

Grafisks attēls  - izsludināts konkurss Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra amatam

Santa Jirgensone

Konsultante
santa.jirgensone [at] mk.gov.lv