Ministru prezidents
Foto: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šonedēļ ar rezolūciju ir uzdevis visiem ministriem un Valsts kancelejai gatavoties enerģijas taupības pasākumu ieviešanai gaidāmajā apkures sezonā.

Krievija turpina brutālo karu Ukrainā, kā arī ar šantāžas palīdzību, izmantojot energoresursus, cenšas gan vājināt, gan sašķelt Eiropas Savienības dalībvalstis tās atbalstā Ukrainai. Krievijai tas neizdosies, ja spēsim vienoti un solidāri pārvarēt grūtības, tādēļ esmu uzdevis visiem ministriem un Valsts kancelejai gatavoties enerģijas taupības pasākumu īstenošanai,” uzsver K. Kariņš.

Ministru prezidents ir uzdevis visiem ministriem un Valsts kancelejas direktoram Jānim Citskovskim līdz šī gada 19. augustam iesniegt Ekonomikas ministrijai informāciju par ministriju, tās iestāžu un kapitālsabiedrību plānotajiem enerģijas taupīšanas pasākumiem gaidāmajā apkures sezonā un prognozēto ietaupījuma apjomu.

Savukārt ekonomikas ministrei Ilzei Indriksonei Ministru prezidents ir uzdevis līdz šā gada 2. septembrim apkopot ministriju iesniegto informāciju, izstrādāt vadlīnijas, kurās ir noteikti kopējie mērķi enerģijas ietaupījumam gaidāmajā apkures sezonā, un minēto vadlīniju projektu iesniegt izskatīšanai valdībā.


Ministru prezidenta rezolūcija par gatavošanos enerģijas taupības pasākumu ieviešanai gaidāmajā apkures sezonā

Uzdevuma saturs

Lūdzu visām ministrijām un Valsts kancelejai līdz 2022. gada 19. augustam sniegt informāciju Ekonomikas ministrijai par Jūsu resora iestāžu un kapitālsabiedrību plānotajiem enerģijas patēriņa samazināšanas pasākumiem 2022./2023. gada apkures sezonā, kā arī par prognozēto siltumenerģijas, elektroenerģijas, transporta vajadzībām paredzētās degvielas un dabasgāzes ietaupījuma apjomu.

Ekonomikas ministrei I. Indriksonei

Lūdzu līdz 2022. gada 2. septembrim apkopot ministriju sniegto informāciju par plānotajiem enerģijas patēriņa samazināšanas pasākumiem 2022./2023. gada apkures sezonā, veikt labās prakses analīzi, kā arī izstrādāt vadlīnijas, nosakot tajās konkrētus mērķus enerģijas ietaupījumam 2022./2023. gada apkures sezonā.

Izstrādāto vadlīniju projektu iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā.

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv