Eiropas Savienība Ministru prezidents
Foto: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, pirmdien, 10. janvārī, ikgadējā sanāksmē uzrunājot Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs vadītājus un Rīgā rezidējošos Latvijas vēstniekus, pateicās ārlietu dienestam par darbu Latvijas valsts interešu aizstāvībā šajā izaicinājumu pilnajā laikā. Sarunā Ministru prezidents uzsvēra, ka mūsu valsts ārpolitikas kurss ir nemainīgs - ir jāturpina sadarbības un attiecību stiprināšana ar sabiedrotajiem Eiropas Savienībā un NATO.

“Šodienas mainīgajos apstākļos, kādos mēs dzīvojam, mūsu galvenais uzdevums ārpolitikā paliek nemainīgs – mums ir jāvelta visa enerģija, strādājot ar mūsu sabiedrotajiem Eiropas Savienībā un NATO, lai skaidrotu un informētu par aktuālo situāciju mūsu reģionā. Kopš neatkarības atjaunošanas mēs esam auguši kā valsts un esam līdzvērtīgi partneri, uz kuriem var paļauties,” uzsvēra K. Kariņš.

Ministru prezidents pauda, ka Latvija, pērn saskaroties ar hibrīduzbrukumu no Baltkrievijas režīma, spēja ātri pieņemt lēmumus un nosargāt savu robežu, vienlaikus skaidrojot lēmumus un situāciju partneriem ES un NATO. Tā rezultātā šobrīd ES notiek darbs pie regulējuma izstrādes par robežšķēršošanu hibrīduzbrukuma situācijās.

K. Kariņš aicināja diplomātus veicināt jaunu investīciju piesaisti Latvijas tautsaimniecībai, īpaši ražošanas un eksporta jomā, lai atbalstītu viedās reindustrializācijas īstenošanu. “Mūsu darbs sāk nest augļus – pērn mēs investīciju piesaistes un eksporta apjomu ziņā piedzīvojām rekordu gadu. Mums mērķtiecīgi jāturpina iesāktais, lai panāktu vēl straujāku tautsaimniecības ražojošā sektora attīstību un iedzīvotāju labklājības celšanos,” norādīja K. Kariņš.

Tikšanās laikā K. Kariņš uzrunāja arī aktuālos ES darba kārtības jautājumus - Francijas prezidentūru un tās prioritātes, ES klimata politiku, enerģētikas politiku un tās ģeopolitiskos aspektus, kā arī citus aktuālos ārpolitikas jautājumus.

Datums 10. janvāris, 2022
Laiks9.00
Atrašanās vietaLatvijas Universitāte

Dalība Latvijas diplomātisko pārstāvniecību vadītāju sanāksmē

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piedalās un saka uzrunu Latvijas diplomātisko pārstāvniecību vadītāju sanāksmē.

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv