Iekšlietu ministrija Ministru prezidents
Kariņš un Golubeva ierobas Latvijas austrumu robežā pie robežsardzes amatpersonām
Foto: Valsts robežsardze

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš otrdien, 13.jūlijā, apmeklēja Latvijas austrumu robežu. Vizītes laikā K.Kariņš klātienē iepazinās ar situāciju uz robežas, Valsts robežsardzes darbu un guva pārliecību, ka robežsargi spēj augstā līmenī nodrošināt Latvijas valsts robežas ar Krieviju un Baltkrieviju apsardzību, vienlaikus nepieciešams turpināt robežas labiekārtošanu, lai papildus uzlabotu robežas uzraudzību un reaģēšanas ātrumu, sagatavojoties nākotnes izaicinājumiem.  

Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvijas austrumu robeža, kas ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža ar Krieviju un Baltkrieviju, kļūst aizvien nozīmīgāka, ņemot vērā gan Covid-19 pandēmiju, gan notikumus kaimiņvalstīs, proti, kritisko situāciju uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas saistībā ar strauji pieaugušiem nelegālo migrantu mēģinājumiem iekļūt Lietuvā un tālāk citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. 

Vienlaikus K. Kariņš uzsvēra, ka ir jāturpina darbs pie sauszemes robežas stiprināšanas. Valdība ir gatava sniegt nepieciešamo atbalstu, ņemot vērā Iekšlietu ministrijas priekšlikumus. 

K. Kariņu austrumu robežas vizītē pavadīja iekšlietu ministre Marija Golubeva, Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Guntis Pujāts, un Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis. Amatpersonas apmeklēja Opoļu robežapsardzības nodaļu uz Latvijas- Krievijas robežas un Latvijas – Baltkrievijas robežas posmu Draudzības kurgāna apkārtnē.
 

Video: Ministru prezidents Krišjānis Kariņš apmeklē Latvijas robežu ar Krieviju un Baltkrieviju

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv
Datums 13. jūlijs, 2021
Laiks11.30
Atrašanās vietaLudzas nov.Opoļi Briģu pag.

Latvijas austrumu robežas apmeklējums

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš apmeklē Latvijas austrumu robežu (Opoļi, Briģu pag., Ludzas nov.). Mediju iespējas: par mediju…