Atbalsts Ukrainai Ministru prezidents NATO
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tiekas ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, 24. maijā, tiekoties ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg), pārrunāja gatavošanos NATO samitam Viļņā šā gada jūlijā un atbalsta turpināšanu Ukrainai. Briseles vizītes laikā K. Kariņš tikās arī ar NATO militāro virspavēlnieku Eiropā, ģenerāli Kristoferu Kavoli (Christopher Cavoli).

Ministru prezidents uzsvēra, ka Krievijas agresija Ukrainā ir tikai stiprinājusi NATO. Aliansē iestājusies Somija, un Latvija cer, ka tai tuvākajā laikā pievienosies arī Zviedrija, stiprinot Baltijas reģiona aizsardzības spējas un drošību.

Pēc Kariņa teiktā, ir jāturpina darbs NATO kaujas spēju palielināšanā, tostarp ieviešot NATO Madrides samita lēmumus par Austrumu flanga stiprināšanu.

Ministru prezidents arī uzsvēra nepieciešamību sūtīt Ukrainai skaidru signālu, ka tā saņems NATO dalībvalstu atbalstu tik ilgi, cik būs nepieciešams. K. Kariņš pauda, ka pēc uzvaras Ukrainai ir jākļūst par NATO dalībvalsti – tikai pilnvērtīga Ukrainas dalība militārajā aliansē garantēs ilgstošu mieru Eiropā un Krievijas militārās agresijas beigas.

Pēc K. Kariņa teiktā, Latvija jau ir sniegusi Ukrainai atbalstu vairāk nekā 1% apmērā no IKP un to turpinās sniegt. Savu aizsardzības spēju stiprināšanai Latvija ir apņēmusies līdz 2025. gadam novirzīt aizsardzībai finansējumu 2,5% apmērā no IKP, līdz 2027. gadam – 3% no IKP. Latvija ievieš valsts aizsardzības dienestu un iegādāsies krasta apsardzības, raķešu artilērijas sistēmas un kopā ar Igauniju – vidēja rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Latvija turpinās atbalstīt Ukrainu, turpinās investēt savu aizsardzības spēju stiprināšanā un sadarbosies ar sabiedrotajiem, stiprinot Eiropas drošību,” uzsvēra K. Kariņš.

24.05.2023. Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga tikšanās Briselē
Datums 24. maijs, 2023
LaiksVisu dienu
Atrašanās vietaBrisele

Darba vizīte Beļģijā, Briselē

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš dodas darba vizītē uz Beļģiju, Briseli, kur tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu …

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv