Atklātie konkursi Valsts kanceleja
Zāļu valsts aģentūra grafisks attēls

Pirmdien, 31. maijā, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Zāļu valsts aģentūras direktora amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 28. jūnijam.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir šādas: nevainojama reputācija, akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība (medicīnā, farmācijā, tiesību zinātnēs, vadības zinātnē vai sabiedrības veselībā), kā arī pēdējo 15 gadu laikā gūta nepārtraukta vismaz triju gadu vadības pieredze ar vismaz 10 padotajiem darbiniekiem. Tāpat pretendentiem jābūt ar pieredzi projektu izstrādāšanā un īstenošanā vai vadīšanā, kā arī ar zināšanām par farmācijas, veterinārfarmācijas un veselības aprūpes jomas jautājumiem.

No pretendentiem tiek sagaidīta izpratne par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvā procesa un informācijas drošības jautājumiem. Tāpat pretendentiem jāprot ar sistemātisku pieeju risināt jautājumus un jāspēj uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās. Veiksmīga pārmaiņu vadības pieredze tiks uzskatīta par priekšrocību. Nepieciešamas angļu valodas zināšanas B2 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei un teicamas stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēs uz 10 jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības principiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu, kā arī prezentēs savu redzējumu par iestādes prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados. Pretendentus, kas tiks izvirzīti uz konkursa trešo kārtu, vērtēs, pārbaudot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, pārmaiņu vadīšanu, komandas vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam. Ieņemot amatu, nākamais Zāļu valsts aģentūras direktors saņems mēnešalgu 2264 euro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), sociālās garantijas, motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem, kā arī iespēju profesionāli attīstīties, piedaloties Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā.  

Konkursa sludinājums publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un tiks publicēts Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, MK tīmekļvietnē un sociālajos tīklos.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: veselības ministrs Daniels Pavļuts, Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreika un biedrības “Veselības aprūpes darba devēju asociācija” izpilddirektore Ināra Pētersone, VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš. Tāpat pretendentu vērtēšanā tiks piesaistīti neatkarīgie novērotāji: Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes dekāne Dace Bandere un nevalstiskās organizācijas “Veselības projekti Latvijai” valdes priekšsēdētāja Vita Dumpe.

Santa Jirgensone

Ministru kabineta preses sekretāre
santa.jirgensone [at] mk.gov.lv