Covid-19 Ekonomikas ministrija
Atbalsts Covid krīzē skartajiem uzņēmumiem būs pieejams arī nākamgad

Lai sekmētu finanšu pieejamību Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, Ministru kabinets 2020.gada 17.decembra sēdē atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavotos MK noteikumu projektus, kas paredz turpināt sniegt finanšu institūcijas Altum atbalstu maziem, vidējiem un lieliem uzņēmumiem arī 2021.gadā.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs: "Covid-19 izraisītā krīze turpina ietekmēt valstu ekonomikas un ikvienu no mums. Lai palīdzētu mūsu tautsaimniecības mugurkaulam – uzņēmējiem noturēties šajā sarežģītajā laikā un ātrāk pārvarēt krīzes radītās sekas, sadarbībā ar Altum un bankām mēs turpināsim sniegt mūsu uzņēmējiem tik nozīmīgo atbalstu arī nākamgad. ”

Tūrisma operatoriem nākamgad būs pieejamas Altum garantijas banku nodrošinājuma garantiju saņemšanai. Šim mērķim paredzēts papildu finansējums aizdevumu garantiju programmā 20 milj. EUR apmērā.

Līdz 2021. gada 30. jūnijam Altum turpinās piešķirt:

  • garantijas lielajiem komersantiem;
  • apgrozāmo līdzekļu aizdevumi ar papildu finansējumu 10 milj. EUR apmērā;
  • garantijas banku kredītbrīvdienu piešķiršanai;
  • eksporta kredītu garantijas neatkarīgi no eksporta partnera valsts un uzņēmuma lieluma.

Savukārt garantijas Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai, kas tiek piešķirtas ar komercbanku starpniecību, būs pieejamas līdz 2021. gada 31. decembrim.

Tāpat līdz 2023. gadam tiks turpinātas līdzšinējās atbalsta programmas aizdevumu garantiju veidā jauniem un esošiem komercbanku finanšu pakalpojumiem, kuras komersantiem izsniedz gan Altum, gan ar komercbanku starpniecību un ir pieejamas MVU un lielajiem saimnieciskās darbības veicējiem.

Vairāk ar apstiprinātajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

 

Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
prese@em.gov.lv