Valsts kanceleja
Ar diskusiju “Dizains valsts pārvaldībā” atklās Latvijas dizainam veltītu sarunu ciklu

Ar diskusiju “Dizains valsts pārvaldībā” atklās Latvijas dizainam veltītu sarunu ciklu

Kā dizaina domāšana un risinājumi var noderēt valsts pārvaldes attīstībai un pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem? Uz šiem jautājumiem atbildes meklēs š.g. 6. septembra diskusijā par dizainu valsts pārvaldībā. Ar to tiks atklāts sarunu cikls, kura uzdevums ir sekmēt Latvijas dizaina piedāvāto risinājumu izmantošanu. 

Sarunu cikls šoruden tiks turpināts ar vēl trīs diskusijām – “Dizains un uzņēmējdarbība”, “Dizains un izglītība”, kā arī “Dizains un valsts reputācijas veidošana”.

„Mūsdienu pasaule paplašina un maina izpratni par dizainu. Kam un kāpēc tas ir nepieciešams? Kāda ir dizaina pievienotā vērtība? Kas ir dizaina virsuzdevums uzņēmējdarbībā, izglītībā, valsts pārvaldībā, īpaši valsts tēla veidošanā? Četrās diskusijās ar nozares profesionāļiem radīsim atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

Pirmo sarunu cikla diskusiju par dizaina lomu un dizaina domāšanu valsts pārvaldībā raisīs kultūras ministre Dace Melbārde, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja Barbara Ābele, Ekonomikas ministrijas Ārvalstu investīciju piesaistes nodaļas vecākais referents Rūdolfs Strēlis, sociālantropologs, pilsētpētnieks Viesturs Celmiņš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols. Sarunu vadīs žurnāliste Ilze Dobele.

Pirmā diskusiju cikla saruna “Dizains valsts pārvaldībā” notiks š.g. 6. septembrī plkst. 12:00 Valsts kancelejas (Brīvības bulvāris 36, Rīga) preses konferenču zālē (3. stāva 319. telpā).

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji dalībai diskusijā aicināti pieteikties līdz 5. septembrim, rakstot uz e-pastu Justine.Deicmane@mk.gov.lv un norādot vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus, ka arī pārstāvēto mediju. Iekļūšana ēkā iespējama arī ar pastāvīgās akreditācijas kartēm vai piesakot vienreizējo caurlaidi.

Papildu informācijai:
Ilze Pavlova
Valsts kanceleja
Komunikācijas departaments
Vadītāja
Tel.: 67082905, mob. tel. 26533905
E-pasts: Ilze.Pavlova@mk.gov.lv 

Lita Kokale
Kultūras ministrija
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vadītāja
Tel.: 67330343, mob. tel. 26469946
E-pasts: Lita.Kokale@km.gov.lv