Ministru kabinets Satiksmes ministrija
Anita Šķinuma

Ceturtdien, 8. aprīlī, Ministru kabineta sēdes laikā tika izskatīta Anitas Šķinumas kandidatūra Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja (TNGIIB) direktora amatam. Amata kandidāte guva valdības atbalstu un ir apstiprināta par TNGIIB direktori.

Anita Šķinuma tika izvirzīta TNGIIB direktora amatam pēc dalības atklātajā konkursā, kas noritēja trijās kārtās, kuru laikā A. Šķinuma guva apliecināja savas kompetences un atbilstību amatam.

Anita Šķinuma līdz šim bijusi kuģa sardzes stūrmane uzņēmuma “Royal Boskalis Westminster N.V.” piederošos kuģos, ko pārvalda “Anglo-Eastern Ship Management Ltd.”.  Ieņemot šo amatu, A. Šķinumas galvenie pienākumi bijuši saistīti ar kuģa vadīšanu, piedalīšanos kravas un kuģa operācijās, rūpēšanos par personu drošību un radio sakaru kontrolēšanu.

Uzņēmumā “Royal Boskalis Westminster N.V.” konkursa uzvarētāja strādājusi sešus gadus, paralēli no 2017. gada beigām līdz 2018. gada sākumam A. Šķinuma bijusi arī lektore Latvijas Jūras akadēmijā.

Latvijas Jūras akadēmijā arī pati A. Šķinuma ieguvusi profesionālo bakalaura grādu jūras transportā ar piešķirto jūras vadītāja kvalifikāciju. Amata pretendente pārvalda angļu valodu.

Kā vēstīts iepriekš, atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās; pretendentu intervijas notika attālinātajā režīmā. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti skaidroja konkursa komisijai savu motivāciju ieņemt šo amatu, kā arī prezentēja savu redzējumu par iestādes attīstību turpmākajos piecos gados. Savukārt uz trešo kārtu izvirzītie pretendenti tika vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, komandas vadīšanu, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, kā arī pārmaiņu vadīšanu.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands, kā arī Satiksmes ministrijas Jūrlietu departamenta direktore Laima Rituma. Tāpat pretendentu vērtēšanā tika piesaistīti neatkarīgie novērotāji no Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras.

Datums 8. aprīlis, 2021
Laiks10.00–17.00
Atrašanās vietaattālināti

Ministru kabineta sēde; atklātā daļa no plkst. 12.00

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vada Ministru kabineta sēdi (attālinātajā režīmā). Mediju iespējas: preses konference pēc…

Santa Jirgensone

Konsultante
santa.jirgensone [at] mk.gov.lv