Valsts kanceleja
Sarunu festivālā “LAMPA” vienuviet būs saspēlē teju 20 valsts iestādes

Šā gada sarunu festivālā “LAMPA" plašā divu dienu programmā, 29. un 30. jūnijā, Valsts kancelejas telts “Būt saspēlē” kopā pulcēs rekordlielu skaitu valsts pārvaldes iestāžu. Caur diskusijām, pieredzes stāstiem, radošām aktivitātēm un spēlēm iestādes aktualizēs jautājumu par uzticēšanās lomu un sadarbību valsts pārvaldē.

Šogad Valsts kancelejas telts sarunu festivālā “LAMPA” ienesīs vēl nebijušas tradīcijas – sporta aktivitātes. Sestdien, 30.jūnijā, 16 dalībnieki 8 komandu sastāvā draudzības mačā galda futbolā cīnīsies par precīzām piespēlēm un rezultātu valsts pārvaldē – vairāk gūtiem vārtiem jeb sadarbību birokrātijas mazināšanā. Galda futbola spēlē piedalīsies valsts pārvaldes iestāžu un uzņēmumu darbinieki, simbolizējot cīņu pret administratīvo slogu un pievēršot uzmanību valsts iestāžu darba efektivitātes veicināšanai.

Pēc turnīra notiks diskusija,  lai atklāti runātu par to, kādēļ sabiedrības iesaiste un uzticēšanās valsts pārvaldes spējai veikt pārmaiņas ir neatsverama administratīvā sloga un birokrātijas mazināšanā. Interesantākais šajā faktā ir tas, ka līdz pat pēdējam brīdim – galda futbola turnīra uzvarētāju noskaidrošanai – saglabāsies intriga, kuru spēlētāji galu galā sēdīsies pie minētā diskusiju galda.  

Valsts kancelejas telts plašajā divu dienu programmā kopīgi būvēsim uzticēšanās ceļu, sākot ar pamatiem nākotnes līdera portretam kopā ar stand-up komiķiem līdz pat jaunākajām tehnoloģijām, tai skaitā, mākslīgajam intelektam valsts pārvaldē, kas ir neatsveramas attiecībās starp valsts pārvaldi un sabiedrību nākotnē.

Caur izzinošām un radošām spēlēm, kā, piemēram, "Konsultē vispirms", atraktīvi iedzīvināsim iniciatīvas pārliecību - attiecībās ar valsts iestādēm uzņēmēji pelnījuši atbalstu un partnerību, nevis tūlītējus sodus. Pretkrāpšanas kustības "#Atkrāpies!" iestādes un sadarbības partneri ar spēlēm, eksperimentiem, testiem un citām interaktīvām aktivitātēm kopā meklēs atbildes ēnu ekonomikas apkarošanai un godprātības un pilsoniskās līdzatbildības veicināšanai Latvijā. Arī Valsts asinsdonoru centra mobilais autobuss būs blakus saviem donoriem un kalpos kā vieta, kur apstāties un izglābt kādam dzīvību. Zināms, ka bez donoru uzticības nebūtu iespējams glābt tūkstošiem cilvēku, tādēļ ikviens būs aicināts pievienoties asinsdonoru kustībai un nosūtīt aicinājuma pastkarti kādam, kas labprāt arī kļūtu par donoru.

Tāpat abu dienu festivāla ietvaros ar interaktīva testa palīdzību katrs pats varēs izmērīt, cik ļoti uzticās valsts pārvaldes darbam.

Par uzticēšanās tēmām savā nozarē runās un dalībnieku vidū būs Valsts kanceleja, Finanšu ministrija, Kultūras ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Iekšlietu ministrija, Saeima, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts asinsdonoru centrs, Valsts darba inspekcija, Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts policija, Valsts administrācijas skola, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Valsts valodas centrs, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, Valsts probācijas dienests, Valsts izglītības attīstības aģentūra, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, Uzņēmumu reģistrs, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.  

Par to kā mums iet sarunu festivālā “LAMPA”, aicinām sekot līdzi arī sociālo tīklu kontos Facebook, Twitter un Instagram.

 

Sabīne Spurķe
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālrunis: 67082919; 20604166
E-pasts: sabine.spurke@mk.gov.lv