Pirmdien, 31. martā, sanāca grupa, lai runātu par to, kā samazināt birokrātiju.
Viņi grib, lai būtu mazāk papīru un vieglāk saņemt pakalpojumus.
Viņi grib, lai iestādes dalās ar informāciju, lai cilvēkiem nav jāsniedz vieni un tie paši dati vairākas reizes.
Grupa arī runāja par to, ka jāpadara vieglāka saziņa starp iestādēm un klientiem.
Grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Raivis Kronbergs, saka, ka viņi grib, lai valsts pakalpojumi būtu vieglāk pieejami cilvēkiem un uzņēmumiem.
Viņi grib vienkāršot cilvēku ikdienu. Kronbergs aicina piedalīties tos, kas grib izmaiņas.
Viņš pateicas kolēģiem, uzņēmējiem un nevalstiskajām organizācijām par palīdzību.
Sanāksmē runāja par veselības pārbaudēm. Dažās profesijās ir svarīgi, lai pārbaudes notiktu bieži, piemēram, ja cilvēki strādā ar pārtiku vai bērniem.
Bet kopumā viņi grib pārskatīt, cik bieži vajag pārbaudes, lai būtu mazāk papīru gan darba devējiem, gan ņēmējiem.
Viņi vienojās, ka bērniem, kuriem ārsts iesaka invaliditātes ekspertīzi, vajadzētu saņemt to ātrāk.
Grupa arī grib, lai uzņēmumi vairāk lietotu elektroniskos pakalpojumus. Ja uzņēmums saņem informāciju elektroniski, tad nevajag papīra formātā.
Viņi grib, lai arī ārvalstu pilsoņi var lietot e-adresi.
Grupa runāja par Eiropas Savienības fondu projektiem.
Viņi grib vienkāršot pieteikumus un izmantot jau esošos datus, lai būtu mazāk papīru.
Viņi runāja par uzticamu uzņēmumu statusu, kas dotu atvieglojumus projektu izpildes laikā.
Sanāksmes dalībnieki grib, lai informācija tiek pieprasīta tikai vienu reizi. Ja cilvēks vai uzņēmums jau sniedzis informāciju vienai iestādei, tad viņam nav jāsniedz to vēlreiz citai iestādei.
Iestādes dalīsies ar informāciju savā starpā.
Grupa līdz nākamajai tikšanās reizei izskatīs papildu priekšlikumus, lai 7. aprīlī izvērtētu, kuri no tiem ir svarīgi.