Iekšlietu ministrija Ministru kabinets
Robeža

Otrdien, 6. februārī, Ministru kabinets lēma no 11. februāra neatjaunot robežšķērsošanas vietas "Silene" darbību. Lēmums pieņemts, balsoties uz nepieciešamību novērst nelikumīgu robežas šķērsošanu un tās mēģinājumus uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas, kā arī uz nepieciešamību novērst iespējamo apdraudējumu Latvijas iekšējai drošībai. Krievijas uzsāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildus riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latviju.

Ņemot vērā 2023. gadā piedzīvoto straujo nelikumīgas robežas šķērsošanas mēģinājumu skaita palielināšanos, Ministru kabinets izsludināja pastiprinātu robežapsardzības sistēmas darbības režīmu uz sešiem mēnešiem no 2023. gada 11. augusta līdz 2024. gada 10. februārim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadu administratīvajās teritorijās un Daugavpilī. Rīkojuma kontekstā tika pieņemts lēmums arī par Silenes robežšķērsošanas vietas darbības apturēšanu līdz minētajam termiņam.

Pieņemot lēmumu par Silenes robežpunkta darbības apturēšanu,  tika ņemta vērā arī Somijas pieredze jautājumā par attiecīgo robežšķērsošanas vietu slēgšanu uz Somijas – Krievijas valsts robežas saistībā ar lielu migrantu pieaugumu tajās.

Savukārt pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms pašreiz netiks turpināts, ņemot vērā Latvijas sekmīgi īstenotos pasākumus nelikumīgas robežas šķērsošanas mēģinājumu skaita samazināšanā uz Latvijas–Baltkrievijas robežas. Pēdējā mēneša laikā nelikumīgas robežas šķērsošanas  mēģinājumu skaits ir minimāls.

Vienlaikus jāatzīmē, ka nepieciešamības gadījumā pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms var tikt atjaunots nekavējoties.

 

Latvijas- Baltkrievijas robeža
Datums 6. februāris, 2024
Laiks12.00
Atrašanās vietaMinistru kabinets

Ministru kabineta sēde

Ministru prezidente Evika Siliņa vada Ministru kabineta sēdi. Mediju iespējas: foto/video sēdes sākumā, pēc sēdes – preses…