Ministru prezidents
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pirmdien, 19. decembrī, tikšanās laikā ar Zviedrijas premjerministru Ulfu Kristersonu (Ulf Kristersson) pārrunāja Latvijas – Zviedrijas divpusējās attiecības, iespējas tās pilnveidot,  kā arī Krievijas karu Ukrainā un tā sekas uz drošības situāciju Eiropā. K. Kariņš uzsvēra, ka, ņemot vērā ģeopolitiskos izaicinājumus nepieciešams pastiprināt Baltijas- Ziemeļvalstu integrāciju un sadarbību.

Ministru prezidents sarunā ar U. Kristersonu norādīja, ka Krievijas īstenotais karš Ukrainā skaidri demonstrē nepieciešamību stiprināt Baltijas reģiona drošību. Zviedrijas iestāšanās NATO pavērs jaunas iespējas Latvijas un Zviedrijas sadarbībai, tostarp kontekstā ar kopējo drošību Baltijas jūras reģionā.

Ministru prezidents ar Zviedrijas premjerministru pārrunāja arī ekonomiskās sadarbības veicināšanu starp abām valstīm. Būtisks sadarbības virziens ir savienojamības nodrošināšana. Premjers uzvēra , ka šeit ir vairāki virzieni, kuros strādāt – pirmkārt, esam ieinteresēti jaunos enerģētikas savienojumos ar Zviedriju. Otrkārt, aktuāls ir transporta infrastruktūras attīstības jautājums starp abām valstīm, proti, prāmju satiksmes pilnveidošana eksistējušos maršrutos, kā arī Rīgas – Stokholmas maršruta atjaunošana. Tāpat aktuāls jautājums ir militārās industrijas sadarbības iespējas, kurā pastā liels potenciāls pavērt kvalitatīvi jaunu lappusi.

Zviedrijas premjerministra vizīte Latvijā ir otrā divpusējā ārvalstu vizīte kopš stāšanās amatā. U. Kirstersona pirmā vizīte bija uz Somiju.

19.12.2022. Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un Zviedrijas premjerministra Ulfa Kristersona kopīga preses konference
19.12.2022. Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un Zviedrijas premjerministra Ulfa Kristersona divpusējā tikšanās Ministru kabinetā
Zviedrijas un Latvijas karogi

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs
sandris.sabajevs [at] mk.gov.lv