2025. gadā sākumā Valsts kanceleja sadarbībā ar biedrību “Latvijas Lauku forums” un Fondu atvērtai sabiedrībai DOTS organizēja sarunas ar cilvēkiem visā Latvijā par Latvijas nākotni, izmantojot “Dialoga apļu” metodi. i Februārī, martā un aprīļa sākumā notika 27 dialoga apļi par Latvijas nākotni 24 Latvijas vietās – ciemos, pagastos un pilsētās – un tiešsaistē sadarbībā ar vietējām kopienām, vietējām rīcības grupām, biedrībām, uzņēmējiem, izglītības iestādēm un pašvaldībām.
“Dialoga apļu” sarunas ar iedzīvotājiem notika par Latvijas nākotnes attīstību līdz 2050. gadam. Sarunu mērķis bija iniciēt diskusijas par valsts un sabiedrības nākotni, stiprināt pilsoņu iesaisti lēmumu pieņemšanā, noskaidrot iedzīvotāju viedokļus un pieredzi, kā arī veicināt savstarpēju izpratni un cieņu starp dažādiem cilvēkiem un grupām, saglabājot cilvēcisko saikni un veidojot kopīgu redzējumu. Dialoga apļu metodi Valsts kanceleja kopā ar NVO partneriem ir jau pārbaudījusi 2023. gadā, kad iedzīvotāji bija aicināti uz sarunām par uzticēšanos.
“Dialoga apļu” metode, kas radusies Somijā, piedāvā drošu un neformālu vidi sarunām, kas vērstas uz uzticēšanās veidošanu un savstarpējās sapratnes veicināšanu. Dialogs ir saruna, kurā tiek mēģināts labāk izprast apspriežamo tematu, citus cilvēkus un savas domas. Dialoga nolūks nav pierunāt, argumentēt vai pārliecināt citus par sava viedokļa pareizību, bet radīt telpu dažādiem uzskatiem un veidot izpratni, balstoties citu teiktajā. Dialogā nav arī mērķa panākt vienprātību – cilvēki dialoga beigās var palikt pie savām domām, bet ir svarīgi, ka rezultātā ir augusi izpratne par citu cilvēku domām un savstarpēja sapratne.