29.01.2019
Valsts kanceleja

Latvijā notiks Baltijas premjerministru sanāksme

Pirmdien, 4. februārī, Rīgas Biržā notiks Baltijas Ministru padomes Premjerministru sanāksme. Tikšanās laikā paredzēts pārrunāt Eiropas Savienības aktuālos darba kārtības jautājumus, tostarp ES budžetu pēc 2020. gada, Brexit, reģionālos transporta un enerģētikas projektus, kā arī jautājumus, kas saistīti ar informatīvās telpas un vēlēšanu drošību un attiecības ar Krieviju, Ukrainu un ASV.

Baltijas Ministru padomes Premjerministru sanāksmē tiksies Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Igaunijas premjerministrs Jiri Ratas (Jiri Ratas) un Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis).

Baltijas Ministru padome (BMP) ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību sadarbības institūcija, un tā ir izveidota 1994. gada 13. jūnijā. Baltijas Ministru padomes augstākā lēmējinstance ir valdības vadītāju tikšanās, kas notiek vismaz vienreiz gadā. Latvija šogad ir BMP prezidējošā valsts.

Plānotā vizītes programma: 
Plkst. 9:35
Baltijas premjerministru ierašanās Rīgas Biržā - sasveicināšanās un kopbilde. (Doma laukums 6). Medijiem: TV, foto, līdzdalības iespējas. Mediju ierašanās līdz plkst. 9:00 ! N.B. Medijiem ieeja no Rīgas Biržas dienesta ieejas (Mazā Pils iela).
Plkst. 10:00-10:45 Baltijas premjerministru darba sesija par ES aktuālajiem jautājumiem. 
Plkst. 11:00-11:45 Baltijas premjerministru darba sesija par reģionālajām un starptautiskajām aktualitātēm.
Plkst. 11:50-12:20 Baltijas premjerministru kopīga preses konference. Medijiem: TV, foto, līdzdalības iespējas. Mediju ierašanās līdz plkst. 11:20. ! N.B. Medijiem ieeja no Rīgas Biržas dienesta ieejas (Mazā Pils iela).

Dalību pasākumā (arī Ministru kabinetā akreditētajiem medijiem) nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz 1. februāra plkst. 12:00, rakstot uz e-pasta adresi sabine.spurke@mk.gov.lv un norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu un pārstāvēto plašsaziņas līdzekli.

Dodoties uz pasākumu, līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 4. februārī.

Sabīne Spurķe
Valsts kanceleja
Ministru kabineta preses sekretāre
Tel.: 67082919, mob. tel.: 20604166
E-pasts: sabine.spurke@mk.gov.lv

Dalīties