25.03.2015
Valsts kanceleja

Valsts kancelejas direktores vērtēšanā tiek pieļauti būtiski pārkāpumi

Trešdien, 25.martā Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane saņēmusi informāciju par kārtējo viņas novērtēšanas atlikšanu. Kā iemesls minēts novērtēšanas procesā radies jauns uzdevums – ierasties Satversmes aizsardzības birojā, kas ir klajā pretrunā ar likumdošanā noteikto novērtēšanas kārtību.

Saskaņā ar noteikumiem par valsts tiešās pārvaldes iestādēs nodarbināto darba izpildes novērtēšanu, novērtēšana ir jāveic reizi divos gados. Šogad novērtēšanai vajadzēja notikt jau janvārī, bet tā ir vairākkārtīgi atlikta un novilcināta, t.sk., izmantojot prettiesiskas metodes.

„Lai arī visu novērtēšanas komisijas locekļu sniegtais novērtējums aritmētiski ir „ļoti labi”, novērtēšanas laikā Drošības policijas vadītājs informēja par it kā saņemtu Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vēstuli. Lai arī esmu vērsusies Drošības policijā ar lūgumu ļaut iepazīties ar vēstulē minēto informāciju un argumentiem, kas ir manas tiesības, līdz pat šim brīdim to neesmu to saņēmusi. Lai gan SAB pārstāvis nav iekļauts komisijas sastāvā, tomēr tas „spēlē pirmo vijoli” manā vērtēšanas procesā, tādejādi vērtēšanas process ir kļuvis tiesiski nekorekts un neobjektīvs, jo nav svarīgi ne sasniegtie mērķi, ne paveiktie darbi, ne kompetences, ne zināšanas, visu nosaka SAB. Šobrīd uz mani kā iestādes vadītāju tiek izdarīts spiediens un tiek klaji pārkāptas manas gan kā cilvēka, gan kā ierēdņa tiesības.”

E.Dreimane norāda, ka, tuvojoties janvārī noteiktajai vērtēšanai, tika saņemts jautājums no Ministru prezidentes biroja, vai novērtēšanu iespējams neveikt vispār. Uzzinot, ka tas būtu pretlikumīgi, pirmā vērtēšanas komisijas sēde tika nolikta 18.februārī, taču tā tika atcelta 30 minūtes pirms noteiktā laika. Pārliktā novērtēšana notika 5.martā, un komisijas locekļu vērtējums sastādīja „ļoti labi”. To uzzinot, Drošības policijas vadība kategoriski iebilda un informēja par it kā saņemtu SAB vēstuli, ar kuru komisijai esot noteikti jāiepazīstas. Nākamā komisijas sēde tika nolikta uz 23.martā, kad tā netika sasaukta, paziņojot, ka tomēr notiks 26.martā. Savukārt šodien, 25.martā saņemta informācija, ka bez SAB apmeklējuma klātienē un pārrunām novērtēšana netiks turpināta. 

SAB pārstāvji mani ir aicinājuši iepazīties ar vēstules saturu drošības dienestu telpās, taču aizliedzot man ierasties ar advokātu, kas ir klajš cilvēktiesību pārkāpums.

„Es ļoti ceru, ka mana darba novērtēšanas process tomēr noslēgsies atbilstoši tiesiskas un demokrātiskas valsts principiem,” tā Valsts kancelejas direktore. E.Dreimane valsts pārvaldē strādā gandrīz 20 gadus, sākot kā vecākā referente Izglītības un zinātnes ministrijā, vēlāk Valsts kancelejā un turpinot karjeras attīstību gan kā juriskonsulte, Juridiskā departamenta vadītāja, Valsts kancelejas direktora vietniece un direktore no 2011.gada. E.Dreimane ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē konstitucionālo tiesību jomā. Pirmās kategorijas speciālā atļauja pieejai valsts noslēpuma objektiem Elitai Dreimanei ir vairāk nekā 14 gadus.

Direktores vērtēšanu veic Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas vadīta komisija, kurā darbojās arī Ministru prezidenta biroja vadītājs Ringolds Arnītis, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis.

 

Signe Znotiņa - Znota
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr.: +371 28803639 / 67082919 
E-pasts: Signe.Znotina@mk.gov.lv

Dalīties