17.10.2014
Valsts kanceleja

Valdība un sociālie partneri turpinās diskusijas par nākamā gada budžetu

Piektdien, 17. oktobrī, valdības, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvji vienojās turpināt diskusijas par nākamā gada valsts budžetu.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ziņoja par ES pozīciju un Latvijas ārpolitikas stratēģiju un rīcību pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos, uzsverot, ka tiek atbalstīta vienota ES nostāja aktuālajos notikumos. Pēc ziņojuma valdība un sociālie partneri vienojās arī turpmāk ņemt vērā nacionālās ekonomiskās un politiskās intereses, kā arī stingrāk ievērot starptautiskos tiesību principus. Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš informēja par veiktajiem pasākumiem Krievijas embargo ietekmes mazināšanai, atgādinot, ka nepieciešami jaunu tirgu meklējumi.

Savukārt Finanšu ministrijas pārstāvji uzrunāja sanāksmē klātesošos par Latvijas Vispārējās valdības budžeta plāna projektu 2015.gadam un ministriju iesniegtajām Jaunās politikas iniciatīvām 2015., 2016. un 2017.gadam. Ministru kabineta apstiprinātais budžeta plāns ir sagatavots pie nemainīgas politikas scenārija, ņemot vērā atjaunotās makroekonomiskās prognozes. Pie šāda scenārija vispārējās valdības budžeta ieņēmumi tiek prognozēti 33% no IKP, bet izdevumi 34,0% no IKP. Savukārt deficīts tiek prognozēts 1,0% apmērā no IKP un valsts parāds - 34,6% no IKP. Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne norādīja, ka būtiskākie jautājumi, ka skar gan LDDK, gan LBAS, gan tautsaimniecības nozari kopumā tiks skatīti valdībā saskaņā ar precizēto budžeta grafiku. Ministru prezidente Laimdota Straujuma atgādināja, ka budžetu 2015.gadam apstiprinās jaunā valdība.

Sēdes materiāli pieejami šeit: http://ejuz.lv/2i

Nacionālā trīspusējās sadarbības padome – koordinē un organizē trīspusējo sociālo dialogu starp darba devēju organizācijām, valsts institūcijām un arodbiedrībām, lai saskaņotu šo organizāciju intereses sociālajos un ekonomiskajos jautājumos, tādejādi garantējot sociālo stabilitāti valstī. Plašāk par NTSP: http://ejuz.lv/2j

 

Laura Titāne
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082929
E-pasts: laura.titane@mk.gov.lv

Dalīties