29.05.2019
Valsts kanceleja

Valdība un ārvalstu investori diskutēs par aktuālajiem izaicinājumiem ārvalstu investīciju piesaistē

Piektdien, 31. maijā, notiks 23. Latvijas valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā  (FICIL) augsta līmeņa tikšanās. Šī gada diskusiju mērķis būs Latvijas konkurētspējas veicināšana ārvalstu investīciju piesaistē un uzņēmējdarbības vides pilnveidošana.

Tikšanās laikā ar ārvalstu investoru padomes locekļiem valdība diskutēs par iespējām attīstīt augstas pievienotās vērtības ekonomiku, risinājumiem darbaspēka pieejamības problēmai un valsts pārvaldes efektivitātes uzlabošanu. Tāpat investori un Ministru kabineta pārstāvji spriedīs, kā efektivizēt uzņēmēju un valsts pārvaldes digitālo komunikāciju un uzlabot Latvijas starptautisko reputāciju saistībā ar pērn publiskoto Moneyval ziņojumu.

Latvijas valdības un FICIL tikšanos vadīs Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un FICIL goda priekšsēdētāja Šarlote Norbija (Charlotte Norrby).

Latvijas valdības un FICIL augsta līmeņa tikšanās notiek kopš 1999. gada, to mērķis ir nodrošināt strukturētu informācijas un viedokļu apmaiņu starp investoriem un vietējiem politikas veidotājiem, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi un sekmētu ārvalstu investīciju ieplūdi Latvijā. Latvijas valdības un FICIL ikgadējās sanāksmēs piedalās ministri, augsta līmeņa ierēdņi un FICIL biedru uzņēmumu vadītāji.

Mediju iespējas:

plkst. 9.00 - 9.15 – mediju klātbūtne atklāšanas uzrunu laikā;
plkst. 10.15 – TV/foto iespēja sanāksmes dalībnieku kopējās fotografēšanās laikā (Ministru kabineta 3.stāvs);
plkst. 12.30 - 13.10 – mediju līdzdalība Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un FICIL goda priekšsēdētājas Šarlotes Norbijas preses konferencē.

Iekļūšana Ministru kabineta ēkā ar mediju pastāvīgās akreditācijas kartēm. Ja nepieciešama vienreizējā caurlaide, lūgums ne vēlāk kā līdz 30. maija plkst. 15.00 sūtīt pieteikumu ar medija pārstāvja vārdu, uzvārdu un dzimšanas datiem (dd.mm.gggg.) uz e-pastu: Zane.Ozola@mk.gov.lv 

Zane Ozola
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālrunis: 67082902
Dalīties