17.04.2015
Ministru prezidents

Vācijas ārlietu ministrs sarunā ar Ministru prezidenti slavē Latvijas prezidentūru ES Padomē

Piektdien, 17.aprīlī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma tikās ar Vācijas ārlietu ministru Franku Valteru Šteinmeieru (Frank-Walter Steinmeier). Sarunās lielākā uzmanība tika pievērsta ES aktuālajiem ārlietu un drošības jautājumiem, Latvijas prezidentūrai, kā arī abu valstu sadarbības jautājumiem.

L.Straujuma pateicās Vācijas ārlietu ministram par Vācijas atbalstu sadarbībai ar Latviju izglītības, drošības u.c. jomās.

Pārrunājot Latvijas prezidentūras ES Padomē gaitu, F.V.Šteinmeiers tikšanās laikā ar L.Straujumu slavēja tās norisi: „Latvijas prezidentūra ir lieliski organizēta, augsti novērtēju to, ka gan jūs personīgi, gan jūsu ministri ir ļoti pragmatiski un mēģina atrast loģiskus situāciju risinājumus, un varam vien vēlēties, lai Eiropai būtu vairāk šādu cilvēku.”

 L.Straujuma informēja par svarīgākajiem prezidentūras gaidāmajiem notikumiem, akcentējot Austrumu partnerības samitu Rīgā 21.-22.maijā.

„Samits būs reāls signāls ES ilgtermiņa redzējumam par ciešas sadarbības turpināšanu ar katru no Austrumu partnerības valstīm.”

Apspriežoties par situāciju Ukrainā, abas puses uzsvēra - ir jāturpina īstenot Minskas pamiera nosacījumus. Tika uzsvērts ES atbalsts turpmākajam reformu procesam Ukrainā, kā arī 28.aprīlī Kijevā notiekošā konference Ukrainas reformu atbalstam.

FOTO: https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157651604429248/.

 

Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: Aiva.Rozenberga@mk.gov.lv

Dalīties