23.04.2015
Valsts kanceleja

Svinēsim kopā Latvijas neatkarības atjaunošanas 25. gadadienu!

Atzīmējot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 25. gadadienu, Latvijā norisināsies vairāk nekā 70 pasākumu. Mūsu valsts neatkarības atjaunošanu svinēs arī citās pasaules valstīs.

 

 

„Aicinu ikvienu ielūkoties Latvijas neatkarības atjaunošanas svinību kalendārā, lai kopā ar ģimeni un draugiem apmeklētu tieši to notikumu, kas jums šķiet vissaistošākais. Vēlos arī pateikties ikvienai organizācijai, Latvijas pilsētai un institūcijai, kura iesaistījās svētku organizēšanā, piedāvājot sabiedrībai daudzpusīgu pasākumu programmu!” tā Kultūras ministre Dace Melbārde.  

Latvijā notiekošo pasākumu tematiskais klāsts aptver plašu interešu loku, īpaši iesaistot jauniešus un ģimenes. Svētku kulminācija 4.maijā būs aizraujoša visu vecumu un interešu pārstāvjiem. Latvijas lielākajās pilsētās plānotas svinīgas ceremonijas, koncertprogrammas, sportiskas aktivitātes, izstādes un citi īpaši, neikdienišķi piedzīvojumi. Nopietnu ieguldījumu svētkos snieguši arī Latvijas izglītotākie prāti, publicējot grāmatas, organizējot konferences un aicinot sabiedrību uz diskusijām.

Arī Latvijas diplomātiskās pārstāvniecības ārvalstīs svinēs mūsu valsts neatkarības atjaunošanas 25. gadadienu, piedāvājot pasākumus dažādām gaumēm. Luksemburgā notiks latviešu danču vakars, Japānā - apaļā galda diskusija par vēsturiskiem notikumiem, savukārt Apvienotajos Arābu Emirātos plānots Vestarda Šimkus klavierkoncerts. Informācija par mūsu neatkarības atjaunošanas svētku pasākumiem 24 pasaules valstīs pieejama šajā infografikā: http://ej.uz/y1xj

Latvijas neatkarības atjaunošanas 25. gadadienas pasākumu kalendārs atrodams šeit: www.4maijapasakumi.lv

Pirms 25 gadiem 1990. gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", ar kuru atjaunoja 1922. gadā pieņemto Satversmi. Pēc pieciem gadu desmitiem Latvija Republika atkal kļuva par neatkarīgu un demokrātisku valsti.

 

Zane Ozola
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. 67082912
Zane.Ozola@mk.gov.lv

Dalīties