14.08.2014
Satiksmes ministrija

Starptautisko kravu autopārvadājumu atļaujām varētu pieteikties elektroniski

Lai mazinātu administratīvo slogu starptautiskajiem kravu autopārvadātājiem, VAS „Autotransporta direkcija” plāno ieviest elektronisku pieteikšanos starptautisko kravu pārvadājumu atļaujām.

Tas nozīmē, ka šīm atļaujām varētu pieteikties ne tikai klātienē, vai nosūtot pieteikumu atļaujas saņemšanai pa pastu, vai elektroniski, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, bet arī, autentificējoties ATD mājaslapā plānotajā rīkā. Elektronisko dokumentu apmaiņai un personas identifikācijas pārbaudei paredzēts izmantot Vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu www.latvija.lv. Tādā veidā tiks vienkāršota starptautisko kravu autopārvadājumu atļauju saņemšana.

To paredz Satiksmes ministrijas izstrādātie grozījumi kārtībā, kādā izsniedzamas, anulējamas vai uz laiku apturamas atļaujas starptautiskajiem kravas pārvadājumiem ar autotransportu, ko ceturtdien, 14.augustā, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē. Par tiem vēl lems valdība.

Minētie grozījumi arī precizē kritērijus, kuri ņemami vērā, lemjot par izsniedzamo pārvadājumu atļauju skaiti uz valstīm, kuru  skaits nenodrošina  pārvadātāju pieprasījumu.

 

Ilze Svikliņa
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028370, e-pasts: ilze.sviklina@sam.gov.lv

Dalīties