25.03.2015
Valsts kanceleja

Starptautiskajā „NVO Forumā – Rīga 2015” Memoranda padome tiek minēta kā piemērs pārresoriskas sadarbības modelim

Trešdien, 25.martā, Nevalstisko organizāciju (NVO) un Ministru kabineta (MK) sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēdē klātesošie tika iepazīstināti ar NVO Foruma rezultātiem un tā nozīmību Eiropas Savienības (ES) līmenī.

Kā uzsvēra Andris Gobiņš, Eiropas Kustība Latvijā (EKL) prezidents, Memoranda padomes loceklis un viens no “NVO foruma- Rīga 2015” organizatoriem: „Ja nebūtu noorganizēts Rīgas forums, nebūtu arī nozīmēta atbildīgā nodaļa Eiropas Komisijā par pilsonisko dialogu, kas ir tik nozīmīgs notikums NVO sektoram ne tikai Latvijas, bet visas ES līmenī”. Šobrīd uzsākts darbs pie „Ceļa Kartes” tulkošanas latviešu valodā, lai ar sagatavoto dokumentu varētu iepazīties ikviens sabiedrības pārstāvis, tikmēr ar citiem pasākuma informatīvajiem materiāliem un video iespējams iepazīties Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) mājas lapā http://ejuz.lv/2ts.

Memoranda padomes sēdes laikā pārstāvis no SIF klātesošos informēja par 2015.gadā plānotajiem projektiem, aicinot NVO pārstāvjus izmantot esošās iespējas un piedalīties izsludināto projektu konkursos. Savukārt Finanšu ministrijas pārstāvji kopā ar NVO diskutēja par aktuālajiem jautājumiem saistībā ar paveiktajiem un vēl plānotajiem pasākumiem administratīvo barjeru novēršanai ES struktūrfondu apgūšanā 2014.-2020. gada plānošanas periodā.

Ar citiem Memoranda padomes 25.marta sēdē skatītajiem jautājumiem un iestāžu sagatavotajām prezentācijām iespējams iepazīties šeit: http://ejuz.lv/2o8

Plašāk par NVO un MK sadarbības memoranda īstenošanas padomi: http://ejuz.lv/b5

 

Laura Titāne
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082929
E-pasts: laura.titane@mk.gov.lv

Dalīties