29.08.2017
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

Šodien notiks ārkārtas Krīzes vadības padomes sēde

Šodien, 29.augustā, plkst. 11.45 Ministru prezidents Māris Kučinskis  sasauc ārkārtas Krīzes vadības padomes sēdi, lai izskatītu Zemkopības ministra priekšlikumu izsludināt ārkārtējo situāciju saistībā ar neseno lietavu un plūdu radītajiem zaudējumiem lauksaimniekiem. 

Pēc 24.augusta vakara, kad Latgalē beidzās lietavas, kuru nokrišņu daudzums pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Rēzeknes novērojumu stacijā 32 stundās sasniedza 159 milimetrus jeb 229% no augusta normas un tiek lēsts, ka daudzviet Latvijas austrumu pierobežā kopējais nokrišņu daudzums ir bijis vēl lielāks. Rezultātā ir cietuši vairāki reģionam nozīmīgi ceļi, kā arī dzīvojamās mājas un lauksaimniecības sējumi.

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. Krīzes vadības padomi vada Ministru prezidents. Krīzes vadības padomes locekļi ir aizsardzības, ārlietu, ekonomikas, finanšu, iekšlietu, tieslietu, veselības, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri. Krīzes vadības padomei ir tiesības uzaicināt uz padomes sēdēm valsts, pašvaldību un citu institūciju amatpersonas vai ekspertus.

Mediju iespējas: foto, video sēdes sākumā, pēc sēdes - atbildes uz žurnālistu jautājumiem (Ministru kabinets, Preses konferenču zāle).

Plašākai informācijai:
Inta Šaboha
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa
Tel.: 67075871, mob. tel. 27098250
E-pasts: prese@vugd.gov.lv 

Dalīties