14.06.2019
Ekonomikas ministrija

Septembrī notiks iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju”

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Junior Achievement Latvia šā gada septembrī pirmo reizi īstenos iniciatīvu “Ierēdnis ēno uzņēmēju”. Iniciatīvas prototips tika izstrādāts Valsts kancelejas valsts pārvaldes administratīvā sloga mazināšanas inovācijas laboratorijā, līdzdarbojoties visu iesaistīto pušu ekspertiem.

Iniciatīvas mērķis ir tiesību aktu izstrādātājam, kā arī īstenotājam novērtēt radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja, iegūstot nepastarpinātu atgriezenisko saikni, lai varētu veikt praksē balstītu izvērtējumu un sadarbībā ar uzņēmēju definēt nepieciešamos uzlabojumus.

Iniciatīvas ietvaros ar ierēdni saprotams jebkurš valsts pārvaldes darbinieks (ne tikai amatpersona). Savukārt uzņēmējam iniciatīvas ietvaros tiks nodrošināta iespēja pieteikt savu ideju vai sasniegumu, gan problēmu, nepastarpināti piedalīties tās izvērtēšanā un sākt risināšanu ar atbildīgo valsts pārvaldes darbinieku.

Lai informētu par iniciatīvas organizāciju, plānoto norisi un ieguvumiem, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiek aicināti uz preses konferenci šā gada 19. jūnijā plkst.12:30 “Hotel Gutenbergs” (Rīga, Doma laukums 1, terase, 5. stāvs)

Preses konferencē piedalīsies:

  • Ralfs Nemiro, ekonomikas ministrs;
  • Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs;
  • Līga Meņģelsone, LDDK ģenerāldirektore;
  • Jānis Citskovskis, Valsts kancelejas direktors;
  • Jānis Krievāns, Junior Achievement Latvia valdes priekšsēdētājs;
  • Sandis Solims, “Hotel Gutenbergs” direktors un līdzīpašnieks.

Dalībai preses konferencē lūdzam pieteikties Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā (prese@em.gov.lv; 67013193).

Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
67013193
Dalīties