21.03.2018
Valsts kanceleja

Saņemti 9 pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) priekšnieka amatu. Pieteikumu iesniegšana noslēdzās 20. martā.  

Amata konkurss tiek rīkots divās kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs pretendentu atbilstību izvirzītajām kvalifikācijas, izglītības un profesinālās pieredzes prasībām, ņemot vērā pretendnetu iesniegtos dokumentus. Nepieciešamības gadījumā tiks pieprasīta informācija no kompetentajām institūcijām. Konkursa komisijas pirmā sēde būs ceturtdien, 22. martā. Komisijas sēdes ir slēgtas.

Savukārt otrajā konkursa kārtā būs pārrunas (intervijas) ar pretendentiem, kuri atbilst izvirzītajām prasībām, par viņu motivāciju ieņemt šo amatu un savu redzējumu par iestādes attīstību. Tāpat otrajā kārtā notiks vadības kompetenču, komunikācijas un prezentēšanas prasmju novērtēšana.

Darba noslēgumā konkursa komisija iesniegs Ģenerālprokuroram atzinumu par pretendentu novērtējumu gala lēmuma pieņemšanai. Ģenerālprokuroram ir tiesības pirms lēmuma pieņemšanas uzaicināt pretendentu vai pretendentus uz sarunu.

Konkursa komisiju vadīs Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Komisijā darbosies arī Ģenerālprokuratūras, Finanšu ministrijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Drošības policijas, Satversmes aizsardzības biroja un Latvijas Bankas pārstāvji.​

Kā iepriekš informējām, Ministru prezidents Māris Kučinskis šī amata konkursa organizēšanu uzdeva veikt Valsts kancelejai, ņemot vērā līdzšinējo pozitīvo pieredzi nodrošinot valsts tiešās pārvaldes iestāžu vadītāju atlasi, kā arī organizējot pretendentu atlasi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatam.                                                       

 

Ilze Pavlova

Komunikācijas departamenta vadītāja

Valsts kanceleja

Tālr. 67082905, 26533905

E-pasts: ilze.pavlova@mk.gov.lv

Dalīties