16.10.2014
Veselības ministrija

Rosina noteikt vienādas obligātās telpu prasības visās izglītības iestādēs

Ceturtdien, 16.oktobrī, Valsts sekretāru sanāksmē izskatīti un tālākai apstiprināšanai valdībā virzīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos*, kas no 2018.gada 1.septembra paredz noteikt obligātas prasības telpu platībām (mācību telpām, ķīmijas un fizikas kabinetiem, datorklasēm, darbmācības kabinetiem, sporta zālēm un sporta nodarbībām paredzētajām ģērbtuvēm) visās izglītības iestādēs.

No epidemioloģiskās drošības un higiēnas viedokļa ir svarīgi nodrošināt atbilstošas telpas katram izglītojamajam - higiēnas prasību ievērošanai, pietiekamas gaisa cirkulācijas nodrošināšanai, infekciju slimību izplatības riska un traumatisma iespējamības mazināšanai.

Tāpat izstrādātie grozījumi paredz mazināt administratīvo slogu un noteikt mūsdienu situācijai un jaunajām tehnoloģijām atbilstošas prasības attiecībā uz telpu sastāvu, mēbelēm, datorklasēm un interaktīvajām tāfelēm.

Lai nodrošinātu visiem izglītojamajiem vienādas iespējas mācīties drošā un kvalitatīvā vidē, vairākas noteikumu prasības (par telpu grupām, sporta zonu, telpām pie sporta zāles (ģērbtuvēm, dušām, tualetēm), u.c.), kas iepriekš bija obligātas tikai jaunbūvējamās un rekonstruējamās izglītības iestādēs, turpmāk būs jānodrošina visās izglītības iestādēs. Ņemot vērā, ka šo prasību ievērošanu uzreiz nebūs iespējams nodrošināt visās izglītības iestādēs, tām paredzēti pārejas periodi.

 

* Ministru kabineta 2002.gada 27.decembra noteikumi Nr.610 "Higiēnas prasības vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēm".

 

VM Komunikācijas nodaļa
preses sekretāre
Aija Bukova-Žideļūna
Tālrunis: 29471759
e-pasts: prese@vm.gov.lv

Dalīties