20.06.2014
Valsts kanceleja

Premjere uzdod KNAB iesniegt ziņojumu par pusgada darbības rezultātiem un personāla politiku

Piektdien, 20.jūnijā Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzdevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājam nodrošināt likumā (KNAB likuma 4.panta 3.daļas 14.punkts) paredzēto un iesniegt ziņojumu par 2014. gada pirmā pusgada darbības rezultātiem, papildu iekļaujot arī biroja personāla politikas jautājumus.

Ziņojums par biroja darbību, funkciju izpildi, biroja personāla politiku un budžeta līdzekļu izlietojumu 2014.gada pirmajos sešos mēnešos jāiesniedz līdz šī gada 15.jūlijam. Ziņojumu divu nedēļu laikā izvērtēs Ministru prezidentes uzdevumā izveidotā nozares eksperta darba grupa KNAB darbības un personāla politikas izvērtēšanai Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres Ilzes Pētersones Godmanes vadībā. Ekspertu darba grupā darbosies arī Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja vietniece Solveiga Līce, Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Agnis Pormalis un Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks.

Ministru prezidente uzsver, ka „komisijas darba lauks būs plašāks, izvērtējot ne tikai KNAB priekšnieka darbību, situāciju un paveikto iestādes personāla politikā, bet arī ilgstošo vadības konfliktu ietekmi uz KNAB darbības rezultatīvajiem radītājiem”. „Ņemot vērā izskanējušās bažas par politisko ietekmi, izvērtējums ir jāveic profesionāļiem no tiesībsargājošām un valsts pārvaldes iestādēm”, norāda L.Straujuma.

 

Signe Znotiņa - Znota
Ministru kabineta preses sekretāre
T.: +371 28803639 / 67082919
E-pasts: signe.znotina@mk.gov.lv

Dalīties