15.10.2014
Valsts kanceleja

Pārrunās valsts iestāžu paveikto Zolitūdes traģēdijas seku novēršanā

Ceturtdien, 16. oktobrī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma tiksies ar Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, cietušo pārstāvjiem un valsts pārvaldes un tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, lai pārrunātu Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas procesa gaitu.

Sanāksmes dalībnieki tiks iepazīstināti ar Pārresoru koordinācijas centra (PKC) ziņojumu, kurā apkopota informācija par valsts iestāžu rīcību Zolitūdes traģēdijas seku novēršanai un tiesībsargājošo iestāžu ziņojumu par izmeklēšanas gaitas progresu un rezultātiem. Sanāksmes dalībnieki tiks informēti par veiktajām izmaiņām tiesību aktos- tiesiskā regulējuma pilnveidošanu Būvniecības likumā, t.sk., par Būvniecības valsts kontroles biroja noteiktajām funkcijām, kā arī grozījumiem Ministru kabineta (MK) noteikumos „Nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanas un uzskaites kārtība”.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ziņos par izstrādāto likumprojektu „Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likums”, kas paredz nodrošināt cilvēku, vides, infrastruktūras un īpašuma drošību un aizsardzību, kā arī noteikt civilās aizsardzības sistēmas un katastrofas pārvaldīšanas subjektu kompetences un atbildību.

Sanāksme notiks MK Ministru prezidenta zālē, plkst.16:00, to vadīs Ministru prezidente L. Straujuma, ar ziņojumiem un aktuālās informācijas izklāstu dalīsies PKC vadītājs P.Vilks, ģenerālprokurors Ē. Kalnmeiers, Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks A.Grišins, kā arī Ekonomikas, Iekšlietu un Labklājības ministriju pārstāvji.

Mediju iespējas: pirms sanāksmes video un foto iespēja, pēc sanāksmes - atbildes uz mediju jautājumiem.

 

Papildu informācija:
Džeina Tamuļeviča
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: +371 29782012
E-pasts: Dzeina.Tamulevica@mk.gov.lv

Informāciju sagatavoja:
Laura Titāne
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: +371 67082929
E-pasts: laura.titane@mk.gov.lv

Dalīties