26.08.2014
Satiksmes ministrija

Ostu padomē spriedīs par ostu konkurētspējas stiprināšanu

Trešdien, 27.augustā, notiks Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (LOTLP) sēde, kurā plānots apspriest vairākus Latvijas ostām svarīgus jautājumus.

Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Valainis klātesošos iepazīstinās ar darba grupas Latvijas ostu konkurētspējas stiprināšanai un pārvaldības uzlabošanai secinājumiem un veicamajiem pasākumiem, ņemot vērā Pasaules bankas pētījuma „Latvijas ostu sektora analīze – konkurētspēja un pārvaldība” gala ziņojumā iekļautos priekšlikumus.

Savukārt VAS „Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange informēs  par galveno valsts autoceļu, kas saistīti ar Latvijas ostām, attīstības plānu realizāciju 2014.gadā, tostarp remontdarbu veikšanu šajos maršrutos.

Sēdes darba kārtībā iekļauti arī jautājumi par Eiropas Savienības normatīvo dokumentu izstrādi un ieviešanu attiecībā uz ostām un kuģiem, tostarp par tirgus piekļuves ostu pakalpojumiem un ostu finanšu pārredzamības sistēmu regulu.

Tāpat sēdē paredzēts apskatīt iespējas robežšķērsošanas punktu caurlaides spēju palielināšanai un kravas automašīnu rindu samazināšanai robežpunktos.

LOTLP ir valdības izveidota institūcija, ko vada Ministru prezidents. Padome piedalās nozares politikas veidošanā, noteiktā kārtībā sniedzot priekšlikumus un atzinumus valdībai un citām institūcijām.

LOTLP sēdes ir atklātas, un tajās aicināti piedalīties arī masu mediju pārstāvji. Žurnālistus,  kuri vēlas apmeklēt LOTLP sēdi 27.augustā plkst.10:00 Ministru kabineta Zaļajā zālē, aicinām pieteikties Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā pa tālruni 67082828 vai sūtīt e-pastu uz prese@mk.gov.lv. Foto un TV iespēja tiek nodrošināta sēdes sākumā. Atbildes uz žurnālistu jautājumiem padomes locekļi sniegs pēc sēdes.

 

Ilze Svikliņa
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028370, e-pasts: ilze.sviklina@sam.gov.lv

Dalīties