06.09.2019
Ministru Kabinets

Ministru prezidents: jāsakārto iepirkumu sistēma, lai ar nodokļu maksātāju naudu nepārmaksātu par mākslīgi sadārdzinātiem būvniecības projektiem

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piektdien, 6.septembrī, tikās ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro, finanšu ministru Jāni Reiru, Konkurences padomes priekšsēdētāju Skaidrīti Ābramu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku Jēkabu Straumi un Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāju Daci Gaili. Tikšanās dalībnieki vienojās, ka līdz 1. oktobrim ekonomikas ministra Ralfa Nemiro vadībā taps informatīvais ziņojums par nepieciešamiem uzlabojumiem iepirkumu sistēmā.

“Šodienas tikšanās mērķis bija pārrunāt situāciju valsts iepirkumu jomā, īpaši būvniecībā, un kā mēs varētu to uzlabot, lai nākotnē ar nodokļu maksātāju naudu netiktu apmaksāta mākslīgi sadārdzinātu būvniecības vai citu sabiedrībai nepieciešamu projektu īstenošana. Tas nav pieļaujams, zinot, ka valsts budžeta līdzekļus nepieciešams ieguldīt citās būtiskās vajadzībās, piemēram, mediķu, skolotāju un policistu algu palielinājumā,” pauda K. Kariņš.

Ministru prezidents informēja, ka tikšanās dalībnieki vienojās, ka, līdzīgi kā ar finanšu sektora uzraudzības reformām, vairāku nozaru pārstāvji strādās kopā un ekonomikas ministra vadībā sagatavos informatīvu ziņojumu par nepieciešamiem uzlabojumiem iepirkumu sistēmā, un iesniegs to izskatīšanai valdībā.

Pēc K. Kariņa teiktā, valdības uzdevums ir izmantot krīzi būvniecības sektorā, lai kopumā uzlabotu valsts iepirkumu sistēmu un likumpārkāpumi iepirkumos vairs neatkārtotos. 

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob.tel.: 22087726
 

06.09.2019. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ar finanšu un ekonomikas ministriem pārrunā situāciju valsts iepirkumu jomā

Dalīties