28.09.2017
Ministru prezidents

Ministru prezidents dosies uz Tallinas Digitālo samitu

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 28. septembrī, dosies vizītē uz Tallinu.

Vizītes ietvaros 28. septembrī M. Kučinskis piedalīsies Igaunijas premjerministra Jiri Ratasa (Jüri Ratas) un Eiropas Padomes prezidenta Donalda Tuska (Donald Tusk) rīkotajās neformālajās vakariņās Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem.

Šā pasākuma ietvaros 27 ES valstu un valdību vadītāji paredzējuši apspriesties par situāciju Eiropā un ES nākotni. D. Tusks savā uzaicinājuma vēstulē M. Kučinskim norāda:

“Šī sanāksme būs mums laba izdevība apspriest, ar kādu pieeju mēs šīs debates rīkosim, īpaši ņemot vērā daudzās interesantās domas, kuras izskanējušas attiecībā uz būtību, metodi un arī mērķiem. Lūgšu sniegt norādes, lai pēc mūsu diskusijām izlemtu, kā šajā sakarībā organizēt darbu Eiropadomē.”

Savukārt 29. septembrī Ministru prezidents piedalīsies Tallinas Digitālā samita darbā.

Samita darbs tiks organizēts divās sesijās: “Pārvaldības nākotne” un “Ekonomika un sabiedrības nākotne”. Sesijas “Pārvaldības nākotne” ietvaros plānota diskusija par ES valstu un valsts iestāžu lomu uzticības veicināšanā brīvam un atvērtam internetam un sabiedrībai. Tāpat paredzēta diskusija par publisko pakalpojumu digitalizāciju. Savukārt otrās sesijas “Ekonomika un sabiedrības nākotne” laikā valstu un valdību vadītāji diskutēs par to, kāda infrastruktūra nākotnē būs nepieciešama, lai nodrošinātu Eiropas datu ekonomikas attīstību. Plānots diskutēt arī par to, kā veicināt nākotnē nepieciešamās prasmes.

Informāciju sagatavoja:
Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv

Dalīties