03.10.2014
Valsts kanceleja

Ministru prezidente tiksies ar “Liepājas metalurga” jauno īpašnieku

Piektdien, 3.oktobrī, plkst.12:00 Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kā arī finanšu ministrs Andris Vilks tiksies ar “Liepājas metalurga” jauno īpašnieku Ukrainas uzņēmuma “KVV Group” vadītāju Valēriju Krištalu un “Liepājas metalurga” administratoru Haraldu Velmeru. Tikšanās laikā Ministru prezidente iepazīsies ar “Liepājas metalurga” tālāko attīstības stratēģiju un jauno īpašnieku plāniem.

“Ir ļoti svarīgi, lai “Liepājas metalurgā” pēc iespējas ātrāk atkal tiktu iedarbinātas krāsnis un cilvēki varētu atsākt strādāt,” uzsvēra Ministru prezidente, norādot, ka “Liepājas metalurgs” ir viens no nozīmīgākajiem darba devējiem Dienvidkurzemes reģionā. Viņa arī atzina, ka “Liepājas metalurga” pārdošana bija viens no viņas valdības lielākajiem izaicinājumiem, līdz ar to viņa izjūt lielu gandarījumu par darījuma noslēgšanu.

Aprēķini rāda, ka valsts varēs atgūt visus no valsts budžeta samaksātos līdzekļus, kuri ieguldīti galvojuma izpildē, kā arī jau pirmajā maksājumā tiks atgūti līdzekļi, kas tika ieguldīti uzņēmuma uzturēšanā pēc tā darbības pārtraukšanas. Tāpat atsevišķi no rūpnīcas tiek realizētas arī citas ķīlas. Piemēram, Valsts kase jau ir saņēmusi 768 tūkstošus eiro no medicīniski-sanitārās daļas realizācijas.

“KVV Group” ir Ukrainas holdinga kompānija, kas reģistrēta Kijevā. Tās galvenie darbības virzieni ir metāllūžņu iepirkšana, pārstrāde un piegāde Ukrainā un uz eksportu, metāla ražošana, celtniecības bizness un ostu pakalpojumi. “KVV Group” holdingā ietilpst 25 uzņēmumi, nodarbinot aptuveni 2000 darbiniekus. Kompānijai ir vairāk nekā 200 metāllūžņu pieņemšanas punkti dažādos Ukrainas reģionos. Pēc biznesa izdevuma “Forbes” datiem “KVV Group” 2011.gadā tika minēta kā 40. lielākais uzņēmums Ukrainā.

Mediju iespējas: foto, video tikšanās sākumā (plkst.12:00) MK, Ministru prezidentu zālē; pēc tikšanās plkst.12:30 preses konference (MK, Preses konferenču telpā), kurā piedalīsies Ministru prezidente L.Straujuma, finanšu ministrs A.Vilks, “KVV Group” vadītājs V.Krištals un “Liepājas metalurga” administrators H.Velmers. 

 

Džeina Tamuļeviča
Ministru prezidentes preses sekretāre 
Tālr.: +371 29782012 
E-pasts: Dzeina.Tamulevica@mk.gov.lv

 

Dalīties