15.04.2015
Ministru prezidents

Ministru prezidente: Latvija un Igaunija – nešķirami partneri arī turpmākajā sadarbībā

Trešdien, 15.aprīlī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma sveica savu kolēģi Igaunijas Ministru prezidentu Tāvi Reivasu viņa vizītes laikā Latvijā pēc jaunievēlētās Igaunijas valdības apstiprināšanas. 

„Mums ir izveidojies ļoti labs, aktīvs dialogs gan Eiropadomes ietvaros, gan Baltijas jūras, Baltijas valstu sadarbības formātā, gan, protams, Latvijas un Igaunijas valstu divpusējo attiecību ietvaros. Vēlu Igaunijai visu to labāko arī turpmākajā attīstībā,” sarunā sacīja L.Straujuma.

Tikšanās laikā tika pārrunāti kopīgie Latvijas-Igaunijas sadarbība ekonomikas, enerģētikas, transporta, drošības un aizsardzības, kā arī kultūras jomās.  „Igaunija ir 4.lielākais Latvijas tirdzniecības partneris, un es iedrošinu igauņus turpināt investēt Latvijā,” atzīmēja Ministru prezidente.

L.Straujuma pauda prieku, ka darbs pie latviešu-igauņu un igauņu – latviešu akadēmiskās vārdnīcas ir pabeigts, un jau maijā varētu sagaidīt, ka pirmie eksemplāri būs pieejami.  Tāpat viņa uzsvēra, ka abas valstis jau ir uzsākušas gatavoties neatkarības 100-gades atzīmēšanai 2018.gadā, kad Igaunijai būs jāvada arī prezidentūra ES Padomē.

Igaunijas Ministru prezidents ļoti atzinīgi novērtēja Latvijas prezidentūras gaitu ES Padomē, norādot, ka Igaunija jau tagad mācās no Latvijas pieredzes: „Esmu liels jūsu prezidentūras līdzjutējs, ļoti augstu vērtēju, ko Latvija jau līdz šim prezidentūrā ir sasniegusi, un būs gandarījums pārņemt pieredzi no saviem labākajiem draugiem.”

Abas puses apspriedās par Latvijas prezidentūras ES Padomē aktualitātēm un gaidāmajiem notikumiem. L.Straujuma informēja T.Reivasu par gaidāmo Rīgas samitu š.g.maijā, Digitālo asambleju š.g.jūnijā u.c. L.Straujuma uzsvēra, ka Austrumu partnerības valstis ir stratēģiski svarīgi Eiropas Savienības partneri, un Rīgas samits apliecinās Eiropas Savienības ilgtermiņa skatījumu uz Austrumu partnerību.

FOTO: https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157651566454318/.

 

Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: Aiva.Rozenberga@mk.gov.lv

Dalīties