24.04.2015
Ministru prezidents

Ministru prezidente: Eiropas ekonomikai nepieciešams strauji atgriezties uz dinamiskas un ilgtspējīgas izaugsmes ceļa

Ministru prezidente Laimdota Straujuma, š.g. 24.aprīlī, uzrunājot Eiropas Savienības finanšu ministrus, kas ieradušies Rīgā uz neformālo ES finanšu ministru sanāksmi, uzsvēra, ka Eiropas ekonomikai nepieciešams strauji atgriezties uz dinamiskas un ilgtspējīgas izaugsmes ceļa.

“Tā ir ekonomiska un politiska nepieciešamība mums visiem kopā atrast risinājumus, kā to izdarīt. Eiropieši pieprasa darba vietas, ilgtspējīgu un paredzamu ekonomiskās darbības vidi un sociālo atbildību,” finanšu ministriem sacīja L.Straujuma.

L.Straujuma arī atzīmēja, ka ir nepieciešams dzēst Eiropas un nacionālā līmeņa barjeras investīcijām un palielināt mijiedarbību un uzticību starp dažādu reģionu un valstu uzņēmējiem, un tas ir ne tikai ekonomisks, bet arī sociāls un politisks jautājums.

Runājot par savstarpēju ES dalībvalstu sadarbību un atbalstu, L.Straujuma piebilda, ka Eiropas integrācijas process iekļauj dažādus spēlētājus. “Kā labi organizēts koris Eiropas Savienība ir dalībvalstu vienots koncerts ar visu valstu ekonomisko, politisko un vēsturisko pieredzi. Katrai dalībvalstij ir savas specifiskās vajadzības. Katrai dalībvalstij ir savi stiprie un vājie punkti, katrai dalībvalstij ir nepieciešamas reformas un uzdevumi, lai atbilstu ES prasībām un globāliem izaicinājumiem.  Tomēr kopā veidojas vienots sniegums,” uzsvēra Ministru prezidente.

L.Straujuma akcentēja nepieciešamību paturēt kopīgu nostāju dažādos jautājumos. Pēc viņas sacītā, “Eiropas Savienībai ir visspēcīgākā balss tad, kad tā ir vienbalsīga. Simboliski sakot, unisonā Eiropas Savienība savā pastāvēšanas laikā ir pārvarējusi jau daudzus iekšējus un ārējus izaicinājumus. Tāpēc harmonijai būtu jābūt dominējošam principam. Kopīgi darbojoties, mūs sadzirdēs gan tuvākā, gan tālākā pasaulē. Kopā mēs varam sasniegt lieliskus rezultātus, un mēs to izdarīsim!”

Foto: https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157649834750763/

Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
e-pasts: Aiva.Rozenberga@mk.gov.lv

Dalīties