27.04.2015
Valsts kanceleja

Ministru kabinetā notiks Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai veltīts atceres pasākums

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienu, Ministru kabinetā 29. aprīlī notiks atceres pasākums par vēsturiskajiem 1990. gada notikumiem un apbalvoti video konkursa „Mūsu 4. maija deklarācija” uzvarētāji.

29. aprīlī Ministru kabinetā bijušie Latvijas PSR Augstākās Padomes deputāti Alberts Bels, Valentīna Zeile un Jānis Dinevičs, klātesot video konkursa „Mūsu 4.maija deklarācija” dalībniekiem un Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas audzēkņiem, dalīsies atmiņās par notikumiem, kas norisinājās pirms 25 gadiem. Sarunā piedalīsies arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane un viens no video konkursa dalībniekiem Deivids Lagzdiņš.

Ministru prezidente 29. aprīlī sveiks video konkursa „Mūsu 4.maija deklarācija” uzvarētājus - skolēnus no Daugavpils 10. vidusskolas un Jelgavas 4.vidusskolas. Konkursam tika iesūtīti 20 no jauniešu skatupunkta vēstures noteikumu skaidrojoši video no Rīgas, Liepājas, Cēsu, Madonas, Jūrmalas un citu pilsētu skolām. Uzvarētāju video 4. maijā tiks demonstrēti uz lielā ekrāna pie Brīvības pieminekļa plkst. 17.30 un 20.15.

No 29. aprīļa Ministru kabinetā būs apskatāma arī izstāde par vienu nozīmīgākajiem notikumiem, kas sekmēja Baltijas valstu neatkarības atgūšanu, - Baltijas ceļu. Ar izstādes saturisko koncepciju klātesošos iepazīstinās LNVM direktora vietniece Irina Zeibārte.

Pasākums 29. aprīlī sāksies plkst. 10.30 Ministru kabineta Zaļajā zālē. Mediju iespējas: foto, video un žurnālistu dalība pasākumā.

Pirms 25 gadiem 1990. gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", ar kuru atjaunoja 1922. gadā pieņemto Satversmi. Pēc pieciem gadu desmitiem Latvija Republika atkal kļuva par neatkarīgu un demokrātisku valsti.

 

Zane Ozola
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. 67082912
Zane.Ozola@mk.gov.lv

Dalīties