10.04.2019
Valsts kanceleja

Māris Cepurītis kļuvis par Ministru prezidenta padomnieku nacionālās drošības jautājumos

Politologs, starptautisko attiecību eksperts, Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis ir kļuvis par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa padomnieku nacionālās drošības jautājumos.

“Sabiedrības un visas valsts drošība ir viens no Latvijas valstiskuma stūrakmeņiem. No vienas puses, Latvija atrodas relatīvi stabilā reģionā un mūsu sabiedrotie Eiropas Savienībā un NATO ir pasaules attīstītākās un spēcīgākās valstis. No otras puses, mūsu vēstures mācības un pēdējo gadu norises demonstrē, ka pasaulē ir valstis un grupējumi, kuri ir ieinteresēti izmantot arī attīstītu valstu ievainojamības savu mērķu sasniegšanā. Tas liecina, ka nacionālā drošība nav tikai rezultāts, bet nepārtraukts process šo ievainojamību mazināšanai. Uzņemoties pildīt Ministru prezidenta padomnieka nacionālās drošības jautājumos amata pienākumus, man ir tas gods un iespējas izmantot savas zināšanas un pieredzi, lai palīdzētu risināt šos Latvijai svarīgos jautājumus,” stājoties padomnieka amatā, uzsvēra M. Cepurītis.

M. Cepurītis ir Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas "Starptautiskās attiecības - Eiropas studijas" vadītājs, Politikas zinātnes katedras lektors un Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks. Iepriekš M. Cepurītis ir strādājis diplomātiskajā dienestā Ārlietu ministrijā. M. Cepurītis ir ieguvis maģistra grādu starptautiskajās attiecībās un pabeidzis doktora studiju programmu Rīgas Stradiņa universitātē.

 

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob.tel.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv 

Dalīties