04.11.2017
Ministru prezidents

M. Kučinskis: Latvija un Mumbajas ģeogrāfiskais novietojums veido dabisku tiltu starp abām pasaules daļām

Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 4. novembrī, Indijā, Mumbajā piedalījās Latvijas – Indijas Transporta un loģistikas konferencē.

Uzrunājot konferences dalībniekus, M. Kučinskis norādīja, ka, iesaistoties jaunveidojamā Starptautiskā ziemeļu-dienvidu transporta koridora (INSTC) attīstībā, Latvija piedāvā Indijas partneriem pieeju Baltijas jūrai, paverot iespējas nogādāt kravas Eiropas Savienībā (ES). Viņš akcentēja, ka Latvija vēlas panākt, lai valsts kopumā un Rīgas osta, tās piedāvātie pakalpojumi būtu interesanti uzņēmējiem Indijā. “Svarīgi, lai Rīga un Latvija kopumā tiktu “iezīmēta” uz Indijas komersantu loģistikas un produktu piegāžu pasaules kartes, tādējādi attīstot Indijas kravu piesaisti un organizējot to tālāku distribūciju uz Eiropu, izmantojot Rīgas ostu un Latvijas dzelzceļa infrastruktūru. Var apgalvot, ka gadsimtu garumā tieši jūra ir bijuši vārti, caur kuriem mūsu senči satikuši sadarbības partnerus. Mūsdienās manas valsts un Mumbajas ģeogrāfiskais novietojums un multimodālā infrastruktūra veido dabisku tiltu starp abām pasaules daļām,” sacīja M. Kučinskis.

ES ir Indijas lielākais tirdzniecības partneris. Konferences laikā tika uzsvērts, ka Latvija ir viena no labākajām vietām Eiropas Savienībā, kur attīstīt biznesu. 2014. gadā Latvija pievienojās Eirozonai, pērn tā kļuva par OECD dalībnieci, “Doing Business” reitingā Latvija ir augstajā 14. vietā. Latvijā šobrīd piedzīvo vienu no straujākajām ekonomikas izaugsmēm ES. Sagaidāms, ka tautsaimniecības izaugsmes tempi šogad sasniegs 4% no IKP.

Konferencē piedalās arī pārstāvji no Satiksmes ministrijas, kā Rīgas brīvostas un uzņēmuma “Latvijas Dzelzceļš”.

M. Kučinskis uzturas darba vizītē Indijā no 2. līdz 6. novembrim, un tās laikā viņš tiekas ar Indijas Prezidentu Rāmu Natu Kovindu (Ram Nath Kovind) un Indijas Ministru prezidentu Narendra Modi (Narendra Damodardas Modi), Indijas ministriem, kā arī piedalās uzņēmēju forumos.

Informāciju sagatavoja:
Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv

Dalīties