11.12.2018
Ministru prezidents

M. Kučinskis Eiropadomē diskutēs par Latvijai un ES svarīgiem jautājumiem

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 13. decembrī un piektdien, 14. decembrī, uzturēsies Briselē, kur piedalīsies Eiropadomes darbā.

Plānots, ka galveno uzmanību Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji šajā samitā veltīs tādiem jautājumiem, kā ES daudzgadu budžets 2021. līdz 2027. gadam, Vienotais tirgus, kā arī migrācija. Tāpat sanāksmē paredzēts pievērsties jautājumiem par cīņu pret dezinformāciju, Krievijas agresiju Azovas jūrā, ārlietām, ES Pilsoņu konsultācijām un klimata pārmaiņām.

Eiropadomē paredzēta valstu un valdību vadītāju diskusija par ES daudzgadu budžetu. Eiropas Komisija šā gada maijā publicēja priekšlikumu ES daudzgadu budžetam, aicinot noteikt daudzgadu tā kopapjomu 1.114% no ES 27 dalībvalstu nacionālā kopienākuma saistību apropriācijās, kas skaitliskā izteiksmē ir 1 279,4 miljardi eiro. Savukārt, attiecībā uz migrāciju, Eiropadome turpinās diskusijas, lai īstenotu visaptverošu pieeju ES migrācijas politikai.

M. Kučinskis piedalīsies arī Briselē notiekošajā Eirosamitā, kurā plānota diskusija par Ekonomikas un monetārās savienības padziļināšanu.

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālrunis: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv   

Dalīties